Colours of Ostrava startují se Sigur Rós Doporučený

Čtyři dny plné nepřeberného množství hudebních, divadelních a dalších krásných zážitků startují dnešním dnem, tedy 18. července, v Ostravě. Oblíbený domácí multižánrový festival Colours of Ostrava opět připravil perfektní line-up a již podruhé se uskuteční v industriální oblasti Dolní Vítkovice. Organizátoři navíc slibují ještě lepší zázemí, které po loňském zkušebním ročníku připravili.

Colours of Ostrava Colours of Ostrava Zdroj: colours.cz

Letošnímu ročníku zcela jasně vévodí islandská post-rocková kapela Sigur Rós, jejichž vystoupení je velmi očekávanou hudební událostí a bude vrcholem hned prvního festivalového dne. K nejdůležitějším interpretům letošního ročníku patří také výborný britský jazzový klavírista Jamie Cullum, extravagantní elektronické duo The Knife ze Švédska, britské melancholické trio The XX a dokonalá hudební divočina v podání amerických Tomahawk, kterým strhujícím způsobem vévodí hudební experimentátor Mike Patton. Kromě těchto hvězdných jmen samozřejmě Barvy Ostravy nabídnou jako obvykle velké množství méně známých, ale o to zajímavějších kapel a nejrůznějších projektů.

 

 

 

Pozornost milovníků kytarové hudby si zaslouží také post-hardcoreová kapela Girls Against Boys z New Yorku či Inspiral Carpets, kteří v Británii patří k nejlepším alternativním rockovým kapelám přelomu osmdesátých a devadesátých let a od roku 2003 opět koncertují. Mezi důležitá a zcela aktuální jména patří také Asaf Avidan, který přijede poprvé do České republiky a předvede svůj neuvěřitelný hlas živě. Skvělým zážitkem bude také mladé, ale o to energičtější rockové duo The Bots či výborná folk-rocková kapela My Jerusalem z Texasu.

A pokud toužíte po něčem více poslechovém, nelze nedoporučit projekt Simona Greena, který pod názvem Bonobo nabídne kouzelné downtempo, což bude platit také pro audiovizuální pop z dílny Francouze Woodkida. Těšit se můžete také na krásné koncertní vystoupení Markéty Irglové či Anety Langerové v divadelním prostředí Gong Vítkovice stage. Opravdu je z čeho vybírat a proto bude s největší pravděpodobností velkým oříškem naplánovat si osobní line-up tak, aby návštěvník stíhal vše o co bude mít zájem. Dámy a pánové, Colours of Ostrava začínají.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář