Colours of Ostrava: Asaf Avidan poprvé v České republice Doporučený

Izraelský folkrockový zpěvák Asaf Avidan se konečně podívá i do České republiky. Zahraje a zazpívá v červenci na festivalu Colours of Ostrava 2013 v ostravských Dolních Vítkovivích.

Asaf Avidan Asaf Avidan Zdroj: promo festivalu

Asaf Avidan se narodil před třiatřiceti lety v Jeruzalémě. Jako dítě diplomatů strávil několik let na Jamajce. Vystudoval filmovou animaci a design, věnoval se sochařství a natáčení úspěšných krátkých filmů, ale v roce 2006 propadl hudbě a úspěch EP Now That You're Leaving jeho uměleckou kariéru obrátil docela jiným směrem.

Během několika málo let se prosadil až do role předskokana Boba Dylana a v newyorské Carnegie Hall si zahrál s Bobby McFerrinem. Velký zlom přišel v loňském roce, kdy německý DJ Wankelmut zremixoval do taneční podoby píseň One Day/Reckoning Song, která se poté stala jednou z nejprodávanějších skladeb roku 2012 v Evropě. Na YouTube ji vidělo přes šedesát milionů lidí.

 

 

„Jeho hlavním hudebním poznávacím znamením je úchvatný naříkavý hlas a silné písně plné emocí,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Nikdy jsem nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce,“ tvrdí samotný Asaf.

Do Ostravy přijede Asaf Avidan představit své první sólové album Different Pulses. Festival Colours of Ostrava 2013 je už nyní křtěn zajímavými jmény. Kromě Asafa Avidana na něm jistě vystoupí například i Wanastowi Vjecy, Tata Bojs, Pražský výběr v původním složení nebo zahraniční Irie Révoltés.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář