Hiromi Uehara se vrací. Tentokrát ji bude hostit Pražský hrad Doporučený

Talentovaná japonská klavíristka se po úspěšném koncertě v říjnu loňského roku znovu předvede se stejnou sestavou, tentokrát na Pražském hradě.

Hiromi Uehara na koncertě 4. října 2012 Hiromi Uehara na koncertě 4. října 2012 Foto: Martin Chochola, musicweb.cz

Není mnoho co dodat. Hiromi Uehara se vrací se stejnou sestavou do Prahy. Diváci v Praze tak budou mít znovu příležitost vidět baskytaristu Anthonyho Jacksona a bubeníka Steva Smithe. Tito jazzrockoví veteráni podpoří mladou Japonku při prezentaci jejích posledních dvou desek Move a Voice z posledních dvou let.

Přečtěte si také reportáž z loňského koncertu Hiromi Uehara na Strunách podzimu

Na těchto deskách Hiromi staví na téměř akustické formě provedení, nicméně najde se na nich i několik fusionových kousků, kde byly použity klávesy, Anthony Jackson též hraje jen na baskytaru. Přesto se jedná o převážně klavírní náměty, ve kterých Hiromi předvádí úžasnou techniku ve spojení s perfektní prací s emoční atmosférou a dynamikou skladeb.

Rytmické zázemí jí dotváří hutná baskytara Anthonyho Jacksona a kanonáda bicích úderů Steva Smithe. Tempo skladeb je různé, na deskách se střídají pomalejší i rychlejší motivy. Hiromi Uehara již léta staví program koncertů na vlastních skladbách, koncertní vystoupení je tak zajímavou prezentací současné podoby jazz fusion.

 

 

Z alb Move a Voice čerpala Hiromi Uehara i při loňském koncertě na festivalu Struny podzimu, za který sklidila bouřlivý potlesk. Právě i z toho důvodu se nyní vrací, tentokrát ovšem vystoupí 14. ledna od 20 hodin na Pražském hradě ve Španělském sále.

Přehled

 • Název akce: Hiromi - The Trio Project
 • Datum: pondělí, 14 leden 2013
 • Místo: Španělský sál Praha
 • Cena: 500 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Adam Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.

 • Rozhovor s Aronem Mellergårdhem: Před koncertem nejradši spím

  Švédská jazzová kapela Dirty Loops zavítala při svém turné i do pražského klubu Roxy. Před vystoupením se redakci musicweb.cz rozpovídal bubeník Aron Mellergårdh o životě bubeníka, kapele, i o tom, že se rád před vystoupením prospí. 

 • Foto: Laura Mvula, Forum Karlín, 15. 10. 2019

  Metaforicky bývá nazývána Ninou Simone moderní doby – styl její hudby mísí soulové, jazzové a R&B prvky způsobem, který má blízko k současné hudební univerzálnosti. Debutové album Sing to the Moon z roku 2013 poukázalo na její mimořádný talentu, následující deska The Dreaming Room z roku 2016 upevnila pozici Laury Mvuly jako zásadní umělecké osobnosti, již je dobré sledovat. My vám přinášíme fotoreport z koncertu v rámci festivalu Struny podzimu.

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.