Hiromi Uehara se vrací. Tentokrát ji bude hostit Pražský hrad Doporučený

Talentovaná japonská klavíristka se po úspěšném koncertě v říjnu loňského roku znovu předvede se stejnou sestavou, tentokrát na Pražském hradě.

Hiromi Uehara na koncertě 4. října 2012 Hiromi Uehara na koncertě 4. října 2012 Foto: Martin Chochola, musicweb.cz

Není mnoho co dodat. Hiromi Uehara se vrací se stejnou sestavou do Prahy. Diváci v Praze tak budou mít znovu příležitost vidět baskytaristu Anthonyho Jacksona a bubeníka Steva Smithe. Tito jazzrockoví veteráni podpoří mladou Japonku při prezentaci jejích posledních dvou desek Move a Voice z posledních dvou let.

Přečtěte si také reportáž z loňského koncertu Hiromi Uehara na Strunách podzimu

Na těchto deskách Hiromi staví na téměř akustické formě provedení, nicméně najde se na nich i několik fusionových kousků, kde byly použity klávesy, Anthony Jackson též hraje jen na baskytaru. Přesto se jedná o převážně klavírní náměty, ve kterých Hiromi předvádí úžasnou techniku ve spojení s perfektní prací s emoční atmosférou a dynamikou skladeb.

Rytmické zázemí jí dotváří hutná baskytara Anthonyho Jacksona a kanonáda bicích úderů Steva Smithe. Tempo skladeb je různé, na deskách se střídají pomalejší i rychlejší motivy. Hiromi Uehara již léta staví program koncertů na vlastních skladbách, koncertní vystoupení je tak zajímavou prezentací současné podoby jazz fusion.

 

 

Z alb Move a Voice čerpala Hiromi Uehara i při loňském koncertě na festivalu Struny podzimu, za který sklidila bouřlivý potlesk. Právě i z toho důvodu se nyní vrací, tentokrát ovšem vystoupí 14. ledna od 20 hodin na Pražském hradě ve Španělském sále.

Další informace

  • Název akce: Hiromi - The Trio Project
  • Datum: pondělí, 14 leden 2013
  • Místo: Španělský sálPraha
  • Cena: 500 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář