Deep Purple přivezou do Slavkova novou desku

V polovině léta zavítá do České republiky slavná hard rocková kapela Deep Purple. Tentokrát u nás vystoupí historicky poprvé pod otevřeným nebem v prostorách slavkovského zámeckého parku.

Deep Purple v současné sestavě Deep Purple v současné sestavě Zdroj: of.stránky kapely

Skupina Deep Purple vznikla v roce 1968, kdy ji založili společně kytarista Ritchie Blackmore, bubeník Ian Paice a klávesista Jon Lord. Nejslavnější sestavu kapely vytvořili spolu se zpěvákem Ianem Gillanem a baskytaristou Rogerem Gloverem.

Čtěte také: Deep Purple: Minulost i současnost hardrockových pionýrů

Deep Purple se spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath právem řadí k základnímu trojlístku kapel, které na počátku sedmdesátých let postavily základy heavy metalové a hard rockové hudby. Přes několik rozpadů a přestávek skupina vydržela v takřka původní sestavě (bez Ritchieho Blackmora) až do roku 2002, kdy ze zdravotních důvodů opustil Deep Purple klávesista Jon Lord.

V boji se zákeřnou rakovinou bohužel Lord nakonec podlehl o deset let později, během nichž se ale ještě stihl věnovat svým sölovým projektům z oblasti vážné hudby. Značku Deep Purple tak vlastně jako poslední zakládající člen drží bubeník Ian Paice, který se, soudě podle vynikající technické formy, zatím do důchodu nechystá.

Jona Lorda nahradil jiný hardrockový veterán, klávesista Don Airey, jenž mimo jiné působil i například v kapelách jako Jethro Tull, Rainbow či Black Sabbath. Jon Lord si tak dokonce sám stihl ještě i vybrat více než důstojného nástupce.

 

 

Spolu s ním vydali Deep Purple v novodobé historii kapely zatím tři desky – Bananas, Rapture of the Deep a čerstvou novinku Now What!?, která vyšla 26. dubna letošního roku. Právě toto album nám skupina přijede představit 4. srpna. V zámeckém parku ve Slavkově u Brna vystoupí již od pěti hodin odpoledne. Cena vstupenek je v předprodeji nastavena na 790 korun, v den koncertu na místě konání budou již za 990 korun.

Za pětačtyřicet let své existence stihla kapela vydat devatenáct studiových alb a takřka nespočet záznámů živých koncertů, a přestože již tedy bude mít za chvíli na pomyslném krku pět křížků, tato hardrocková mašina si i nadále drží skvělou formu.

Sestava Deep Purple, kterou tvoří v současné době zpěvák Ian Gillan, kytarista Steve Morse, klávesista Don Airey, bubeník Ian Paice a baskytarista Roger Glover se vyznačuje dokonalou hráčskou technikou, souhrou a radostí, se kterou jdou do každého koncertu, a ačkoliv Gillan již nemá tak silný hlas jako zamlada, i nyní podává nadstandardní pěvecké výkony. Koncert v Brně tak bude pravděpodobně opravdovým hudebním svátkem.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář