Do Prahy zavítá jazzový houslista Luca Ciarla

Již ve středu 13. března se představí v klubu Jazztime hudebník, který svůj styl hry postavil na žánrové pestrosti a skvělé technice. Se svým kvartetem vystupoval vystupoval v mnoha zemích světa, kde pro originální přístup k jazzu a etnické hudbě sklidil velký úspěch.

Luca Ciarla Luca Ciarla Zdroj: oficiální web umělce

V Praze vystoupí Luca Ciarla ve své osvědčené sestavě: Vince Abbracciante akordeon, Nicola de Camillo kontrabas, bící a perkuse Francesco Savoretti. Samotná kombinace akordeonu a houslí citlivě podtrhuje jazzově-šansonový nádech kapely, která se jinak nebrání i dalším mezižánrovým přesahům.

Čtěte také: Praha jazzovým mostem mezi USA, Izraelem a Kubou

Právě tyto experimenty posunuly tvorbu tohoto houslisty do jiných dimenzí, kdy se postavil čelem k zajímavé koncepci fúze, kterou představují vlivy jazzu, šansonu, folku, cikánské tvorby, šířeji vzato ale také třeba world music.

 

 

Luca Ciarla je zkrátka všestranně založený houslista a jeho styl a improvizace skýtají potěchu pro duši jak jazzového fanouška, tak i člověka, který si potrpí na cikánskou či šansonovou hudbu. Ciarlovo žánrové spektrum je totiž opravdu bohaté a je se tedy již ve středu 13. března od devíti hodin večer v klubu Jazztime na co těšit. Základní vstupné činí 300 Kč.

Italská jazzová scéna tímto ukazuje, že i ona může směle soupeřit na houslovém kolbišti, kterému zatím dominovala převážně francouzská škola. Hudebníci jako Stéphane Grappelli, Jean-Luc Ponty nebo Didier Lockwood kralovali jazzové houslové scéně dlouhá léta, čímž byly ostatní země možná trochu zastíněny. Nyní se tak mohou diváci podívat i na italský přístup ke hře na tento nádherný nástroj.

Další informace

  • Název akce: Luca Ciarla kvartet
  • Datum: středa, 13 březen 2013
  • Místo: Klub Jazztime21:00
  • Cena: 300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář