sobota, 16 leden 2016 07:00

Dočkáme se letos rockových legend?

Napsal(a)
Rockové legendy Rockové legendy Zdroj: oficiální webové stránky koncertu

Tři velká jména rockových zpěváků Lawton - McCafferty - Bonnet vloni zahráli v Plzni a očekávané říjnové koncerty v Praze a Ostravě byly přeloženy na březen 2016. Doufejme, že umělcům již nic nebude stát v cestě a i v těchto městech je spatříme na jednom podiu.

 Ojedinělé spojení třech vynikajících hlasů legendárních rockových skupin společně  se symfonickým orchestrem Virtuosi di Praga bylo jednou z velmi očekávaných akcí uplynulého podzimu. Oba koncerty, pražský (14.10.) a ostravský (16.10.) však musely být náhle odloženy až na jaro letošního roku. Nové termíny jsou vypsány na 22. března - pražská Lucerna, velký sál a 24. března ostravský Gong. Datumy se pomalu ale jistě blíží, tak si ještě připomeneme, kdo že nám přijede společně zazpívat.

Čtěte také: King Crimson přidávají v Praze další koncert

Vezmeme-li to abecedně, prvním bude Graham Bonnet, anglický zpěvák a skladatel známý svým působením v mnoha kapelách i sólově. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat Michael Schenker Group nebo Rainbow,kde na přání Ritchieho Blackmora nahradil Ronnieho Jamese Dia. U nás jsme jej mohli již několikrátvidět živě při sólovém koncertě. V jeho podání zazní All Night Long, Since You´ve Been Gone, The Witchwood, Loves No Friend nebo Makin´Love.
S dalším velkým rockovým hlasem se při koncertě přidá John Lawton, který se proslavil především jako jeden ze zpěváků legendárních Uriah Heep. Můžeme se tedy těšit na nestárnoucí pecky jako Lady in Black, July Morning, Sympathy, Come Back To Me Again nebo The Rain.
Do třetice se ke známým jménům přidá Dan McCafferty, jehož charakteristický chraplák neodmyslitelně patří ke skotským Nazareth. V létě roku 2013 ze zdravotních důvodů svouo činnost v kapele ukončil a máme tedy jedinečnou příležitost si v jeho podání opět vychutnat klasické rockové hity jako Dream on, Hair of the Dog, Love Hurts nebo We are Animals.Koncert v Plzni zaznamenal velký úspěch. Umělci s jedněmi z největších rockových hlasů se spojili v jedné z největších synagog na světě a doplněni o symfonický orchestr tak v tomto netradičním koncertním prostředí vytvořili pro diváky nezapomenutelnáý zážitek. Můžeme si tedy toužebně přát, aby své vystoupení zopakovali ještě v krásných prostorách pražské Lucerny a moderní multifunkční aule Gong v ostravské Dolní oblasti Vítkovice.
Pokud jste již vstupenky zakoupili dříve, můžete jen v klidu čekat a pokud ještě ne - hledejte tu svou v předprodejní síti Ticketpro.

Přehled

 • Název akce: Rockové legendy
 • Datum: úterý, 22 březen 2016
 • Místo: Lucerna Praha
 • Cena: od 890 Kč

Další články

 • Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019 Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019

  Pražskou Lucernu roztančili legendární Earth, Wind & Fire Experience

 • Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019 Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019

  Unikátní možnost vidět zakládajícího člena Pink Floyd měli všichni fanoušci, kteří se ve čtvrtek večer dostavili do pražské Lucerny. Nick Mason, mimochodem jediný člen, který hrál v Pink Floyd nepřetržitě od jejich založení, přivezl do Prahy vzpomínku na počáteční léta této kapely. Celý večer se tak nesl v duhovém psychedelickém oparu, a to v nejlepším slova smyslu. Kapela, se kterou je Mason v současné době na turné, a kterou pojmenoval Nick Mason's Saucerful of Secrets, přehrála rané Pink Floyd s bravurností a nenechala nikoho na pochybách, že se nejedná jen o nějaké doprovodné hudebníky. Diváci tak mohli být více jak spokojeni. Celý setlist na sebe plynule navazoval a koncert patřil bezesporu mezi nejlepší, které mohla Praha toto léto spatřit. Prohlédněte si náš fotoreport z této show.

 • První den Masters of Rock nabídl velké metalové návraty i rockové veterány První den Masters of Rock nabídl velké metalové návraty i rockové veterány

  Do Vizovic se po roce opět sjely tisíce fanoušků metalové muziky ze všech koutů Evropy, kteří si nechtěli nechat ujít další ročník Masters of Rock. Počasí bylo letos milosrdné a kromě jedné jedné krátké nedělní průtrže mračen, nebombardovalo návštěvníky ani přívaly deště, ani nemilosrdnými slunečními paprsky. Většinou bylo pod mrakem s občasnou sprškou. Na seznamu kapel byla znovu spousta navrátilců, ale jako vždy se tu dalo najít pár nových jmen. A některá z nich mě obzvláště zajímala.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 11. 7. 2019 Foto: Masters of Rock, Vizovice, 11. 7. 2019

  Minulý týden ve čtvrtek začal letošní ročník mezinárodního metalového- rockového festivalu Masters of Rock, který jako každý rok zaplnil městečko Vizovice a areál Likérky Jelínek. První den festivalu vystoupili mimo jiné Uriah Heep, Gamma Ray, švédští Eluveitie s novou deskou nebo se také na Ronnie Dio stage po sedmi letech vrátila švédská gothic- industrial metalová kapela Deathstars. Z prvního festivalového dne vám přinášíme fotoreportáž.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };