Dočkáme se letos rockových legend?

Tři velká jména rockových zpěváků Lawton - McCafferty - Bonnet vloni zahráli v Plzni a očekávané říjnové koncerty v Praze a Ostravě byly přeloženy na březen 2016. Doufejme, že umělcům již nic nebude stát v cestě a i v těchto městech je spatříme na jednom podiu.

Rockové legendy Rockové legendy Zdroj: oficiální webové stránky koncertu

 Ojedinělé spojení třech vynikajících hlasů legendárních rockových skupin společně  se symfonickým orchestrem Virtuosi di Praga bylo jednou z velmi očekávaných akcí uplynulého podzimu. Oba koncerty, pražský (14.10.) a ostravský (16.10.) však musely být náhle odloženy až na jaro letošního roku. Nové termíny jsou vypsány na 22. března - pražská Lucerna, velký sál a 24. března ostravský Gong. Datumy se pomalu ale jistě blíží, tak si ještě připomeneme, kdo že nám přijede společně zazpívat.

Čtěte také: King Crimson přidávají v Praze další koncert

Vezmeme-li to abecedně, prvním bude Graham Bonnet, anglický zpěvák a skladatel známý svým působením v mnoha kapelách i sólově. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat Michael Schenker Group nebo Rainbow,kde na přání Ritchieho Blackmora nahradil Ronnieho Jamese Dia. U nás jsme jej mohli již několikrátvidět živě při sólovém koncertě. V jeho podání zazní All Night Long, Since You´ve Been Gone, The Witchwood, Loves No Friend nebo Makin´Love.
S dalším velkým rockovým hlasem se při koncertě přidá John Lawton, který se proslavil především jako jeden ze zpěváků legendárních Uriah Heep. Můžeme se tedy těšit na nestárnoucí pecky jako Lady in Black, July Morning, Sympathy, Come Back To Me Again nebo The Rain.
Do třetice se ke známým jménům přidá Dan McCafferty, jehož charakteristický chraplák neodmyslitelně patří ke skotským Nazareth. V létě roku 2013 ze zdravotních důvodů svouo činnost v kapele ukončil a máme tedy jedinečnou příležitost si v jeho podání opět vychutnat klasické rockové hity jako Dream on, Hair of the Dog, Love Hurts nebo We are Animals.Koncert v Plzni zaznamenal velký úspěch. Umělci s jedněmi z největších rockových hlasů se spojili v jedné z největších synagog na světě a doplněni o symfonický orchestr tak v tomto netradičním koncertním prostředí vytvořili pro diváky nezapomenutelnáý zážitek. Můžeme si tedy toužebně přát, aby své vystoupení zopakovali ještě v krásných prostorách pražské Lucerny a moderní multifunkční aule Gong v ostravské Dolní oblasti Vítkovice.
Pokud jste již vstupenky zakoupili dříve, můžete jen v klidu čekat a pokud ještě ne - hledejte tu svou v předprodejní síti Ticketpro.

Další informace

  • Název akce: Rockové legendy
  • Datum: úterý, 22 březen 2016
  • Místo: LucernaPraha
  • Cena: od 890 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář