17.04.2024 9:21

Dream Theater přijedou opět v ikonické sestavě - Mike Portnoy se vrátil Doporučeno

Dream Theater Dream Theater Zdroj: pořadatel koncertu

Dne 8. dubna 2024 skupina Dream Theater oznámila výroční turné s názvem 40th Anniversary Tour, které bude obsolvovat i s navrátivším se bubeníkem Mikem Portnoyem. Jak je z názvu turné patrné, na cestách oslaví neuvěřitelných 40 let na scéně progresivního metalu. Spoluzakladatel a bubeník Mike Portnoy se ke kapele DT vrátil po 13 letech a nyní v plné ikonické sestavě pracují na nové desce. V říjnu vyrazí do do Evropy na jubilejní turné a v listopadu se zastaví i v Praze.

Mezi nejznámější zástupce žánru progresivní metal/rock neodmyslitelně patří americká kapela Dream Theater. Brilantní studioví muzikanti neustále posunující žánrové hranice, kteří svými alby vytvořili vlastní styl a zavdali vzniku tisíců následovníků. Na konci minulého roku kapela DT oznámila návrat svého ztraceného syna Mikea Portnoye a zahájila práce na šestnáctém albu.
Ačkoli poslední album kapely je nadmíru povedené a určitě patří mezi nejlepší kousky její pestré diskografie (však za skladbu „The Alien“ získali i GRAMMY® 2022 v kategorii Nejlepší metalový výkon), fanoušky roky vyprošovaný návrat oblíbeného bubeníka do ‘Divadla snů’ neustával ani po víc než dekádě. A kdy jindy než při blížícím se úctyhodném jubileu ho uskutečnit? Nejen fanouškovská obec tak oznámení návratu Portnoye do sestavy DT po mnoha letech slaví.

Připravované celosvětové turné amerických titánů progresivní hudby ke 40. výročí založení kapely v sestavě James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy a Jordan Rudess s podtitulem ‚An Evening With DREAM THEATER‘ bude po 14 letech prvním společným výjezdem opět kompletní ikonické sestavy, která má na svém kontě řadu vskutku lahůdkových alb.
„Toto turné pro nás všechny bude neuvěřitelně výjimečné! Každý koncert bude plný očekávání a nejrůznějších emocí. Nemůžeme se dočkat, až opět společně vstoupíme na pódium a na podzim se všemi zahájíme tuto historickou oslavu 40 let. Tohle je teprve začátek a v příštích měsících se s vámi podělíme o spoustu dalších vzrušujících novinek,“ uvádí kapela Dream Theater ke svému nadcházejícímu turné.

Čtěte také: Judas Priest vládli v O2 Areně večírku klasického britského rocku

DT během turné slibují výjimečný, několikahodinový zážitek oslavující jejich vizionářství a kreativitu, během nějž zahrají nejen všechny oblíbené skladby z jejich bohatého repertoáru, ale také právě připravované novinky. Půjde o nezapomenutelný hudební večer rozprostřený do zhruba tří hodin. Evropská část turné začíná v říjnu a skládá se z 23 zastávek - Praha se dočká v sobotu 2. listopadu 2024 v pražské Sportovní hale Fortuna na Výstavišti.
Vstupenky na pražský koncert jsou již v prodeji v síti Ticketportal, v cenách od 1 390 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.