Dubnový program Loop Jazz Clubu láká na trio Dorůžka, Liška a Bonaventura

Nováček na pražské hudební scéně Loop Jazz Club, který byl otevřen v budově bývalé Občanské plovárny, se pomalu rozjíždí a odhaluje svůj program a ambice. Již 19. dubna se mohou fanoušci těšit na společný projekt Davida Dorůžky, Tomáše Lišky a Daniela di Bonaventury.

David Dorůžka, Tomáš Liška a Daniele di Bonaventura David Dorůžka, Tomáš Liška a Daniele di Bonaventura Zdroj: The Loop Jazz Club

Dubnová koncertní šňůra koncertů v Loop Jazz Clubu již naplno běží a jazzový fanoušek se tak může opět zaradovat, že má kam chodit za kvalitní hudbou. Vystoupení v samotném klubu, není-li uvedeno jinak, jsou zahajována vždy od devíti hodin večer, Loop Jazz Club je zatím otevřen návštěvníkům v týdnu většinou od čtvrtka do soboty (otevírací doba se nicméně upravuje i dle aktuálního měsíčního programu), vstupné do něj činí sympatických 150 korun.

Přečtěte si také rozhovor s Ianem Mikyskou: Cesta od jazzu k soudobé vážné hudbě

Hlavním tahákem měsíce dubna bude bezesporu vystoupení již zmíněného tria David Dorůžka (kytara), Daniele di Bonaventura (bandoneon) a Tomáš Liška (kontrabas). Repertoár tria staví na písních z desky Invisible World, které před čtyřmi lety vydal Tomáš Liška. Ten právě vsadil na zvukové možnosti trojice nástrojů – akustické kytary, kontrabasu a bandoneonu (druh knoflíkové tahací harmoniky). Žánrový záběr kapely je poměrně široký – jedná se vlastně o fusion, ve které najdeme směsici world music, jazzu, který staví jak na melodiích, tak i na volných improvizacích, které se často minimalisticky rozvíjí při vzájemné komunikaci hudebníků.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Spojení těchto tří umělců představuje zajímavý hudební experiment, neboť samotný Tomáš Liška již figuruje například i v moderní jazzové kapele Points, David Dorůžka vede rovněž vlastní kapelu a uznávaný italský hudebník Daniele di Bonaventura má za sebou spolupráce například se saxofonistou Davem Liebmanem nebo harmonikářem Tootsem Thielemansem. Rovněž se podílel na hudebních experimentech legendárního českého kontrabasisty Miroslava Vitouše.

Koncert tohoto tria proto bude určitě stát za návštěvu. Těšit se na něj tedy mohou návštěvníci již 19. dubna od devíti hodin večer v Loop Jazz Clubu.

Další dubnové koncerty v Loop Jazz Clubu:

10.4. – Latin Wave
11.4. – Taste it!
12.4. – Petr Kalfus Sextet
17.4. – J.Bartoš Quintet
18.4. – Jazz Efterrätt
19.4. – Tomáš Liška - Daniele di Bonaventura - David Dorůžka : Invisible World
24.4. – Zdeňková – Zdeněk - Janoušek

Další informace

  • Název akce: Liška - Dorůžka - Bonaventura
  • Datum: sobota, 19 duben 2014
  • Místo: The Loop Jazz ClubPraha
  • Cena: 150 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář