Ensiferum míří do Zlína, přiveze novou desku One Man Army

Finská folk metalová formace Ensiferum v březnu navštíví Zlín. Fanoušci se tak dočkají živého představení nového alba.

 

Ensiferum se brzy ukáží ve Zlíně Ensiferum se brzy ukáží ve Zlíně Zdroj: Ensiferum.com

Všichni fandové finské bandy Ensiferum se jistě nemohou dočkat 20. února. Tento den se totiž na pultech objeví jejich nové album s názvem One Man Army. Po vydání nemůže následovat nic jiného, než turné na podporu desky, které obsahuje i zastávku ve zlínském Masters of Rock Café. Do bujarého kotle se můžete přidat 14. března 2015.

 

Jako hosté zde budou vystupovat i další dvě finská uskupení. Jsou to melodic death metalisté Insomnium, jejichž poslední deska s názvem Shadows of the Dying Sun vyšla koncem dubna 2014. Druhým hostem je kapela Omnium Gatherum, která taktéž holduje melodickému death metalu.

Markus Toivonen, zakladatel skupiny Ensiferum, přišel s myšlenkou heroického folk metalu v roce 1995. U tehdejšího bubeníka Kimma Miettinena náhodně otevřel latinský slovník a na otevřené stránce našel slovo, jenž se mu líbilo i překladem. Takto vznikající kapela tedy získala název Ensiferum. O dva roky později již prodali kolem 300 kusů dema obsahujícího tři písně. Debutové eponymní album bylo vysláno do světa v roce 2001. Větší úspěch přineslo druhé album Iron, na kterém se podílel i producent Flemming Ramussen, ten produkoval například legendární desku Master of Puppets. Po tomto albu kapela prodělala personální změny, ale i přesto plynule pokračovala v kariéře.

 

 

Po vydání desky Victory Songs na jaře 2007 se banda Finů poprvé vydala na evropské turné. Po koncertování v Evropě i Severní Americe opět skončili ve studiu a výsledkem jejich práce se stala deska From Afar. Po další koncertní šňůře, která nyní obsahovala i zastávky v Jižní Americe, Austrálii a Číně, následovalo páté studiové album Unsung Heroes. Šestým dílkem se pak v únoru stane One Man Army.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Novinka je nahraná v sestavě Petri Lindroos – growl a kytara; Markus Toivonen – kytara, vokály; Sami Hinkka – baskytara, vokály; Janne Parviainen – bicí; Emmi Silvennoinen – klávesy, vokály. V tomto složení Ensiferum navštíví i Masters of Rock café ve Zlíně. Březnový koncert bude prozatím jediný, který skupina v naší republice v následujícím roce naplánovala.

 

Vstupenky byly k dostání v klasických předprodejích do 15. prosince, a to za cenu 550 korun, cena se však v těchto dnech navýšila. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář