úterý, 30 prosinec 2014 17:00

Ensiferum míří do Zlína, přiveze novou desku One Man Army

Napsal(a)
Ensiferum se brzy ukáží ve Zlíně Ensiferum se brzy ukáží ve Zlíně Zdroj: Ensiferum.com

Finská folk metalová formace Ensiferum v březnu navštíví Zlín. Fanoušci se tak dočkají živého představení nového alba.

 

Všichni fandové finské bandy Ensiferum se jistě nemohou dočkat 20. února. Tento den se totiž na pultech objeví jejich nové album s názvem One Man Army. Po vydání nemůže následovat nic jiného, než turné na podporu desky, které obsahuje i zastávku ve zlínském Masters of Rock Café. Do bujarého kotle se můžete přidat 14. března 2015.

 

Jako hosté zde budou vystupovat i další dvě finská uskupení. Jsou to melodic death metalisté Insomnium, jejichž poslední deska s názvem Shadows of the Dying Sun vyšla koncem dubna 2014. Druhým hostem je kapela Omnium Gatherum, která taktéž holduje melodickému death metalu.

Markus Toivonen, zakladatel skupiny Ensiferum, přišel s myšlenkou heroického folk metalu v roce 1995. U tehdejšího bubeníka Kimma Miettinena náhodně otevřel latinský slovník a na otevřené stránce našel slovo, jenž se mu líbilo i překladem. Takto vznikající kapela tedy získala název Ensiferum. O dva roky později již prodali kolem 300 kusů dema obsahujícího tři písně. Debutové eponymní album bylo vysláno do světa v roce 2001. Větší úspěch přineslo druhé album Iron, na kterém se podílel i producent Flemming Ramussen, ten produkoval například legendární desku Master of Puppets. Po tomto albu kapela prodělala personální změny, ale i přesto plynule pokračovala v kariéře.

 

 

Po vydání desky Victory Songs na jaře 2007 se banda Finů poprvé vydala na evropské turné. Po koncertování v Evropě i Severní Americe opět skončili ve studiu a výsledkem jejich práce se stala deska From Afar. Po další koncertní šňůře, která nyní obsahovala i zastávky v Jižní Americe, Austrálii a Číně, následovalo páté studiové album Unsung Heroes. Šestým dílkem se pak v únoru stane One Man Army.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Novinka je nahraná v sestavě Petri Lindroos – growl a kytara; Markus Toivonen – kytara, vokály; Sami Hinkka – baskytara, vokály; Janne Parviainen – bicí; Emmi Silvennoinen – klávesy, vokály. V tomto složení Ensiferum navštíví i Masters of Rock café ve Zlíně. Březnový koncert bude prozatím jediný, který skupina v naší republice v následujícím roce naplánovala.

 

Vstupenky byly k dostání v klasických předprodejích do 15. prosince, a to za cenu 550 korun, cena se však v těchto dnech navýšila. 

Přehled

Další články

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem

  Rázovitý Moravskoslezský kraj vyprodukoval v minulosti kupu svébytných umělců všemožných směrů i stylů a hudba není výjimkou. Kapela Erar Ešus svůj ostravský původ nezapře, ani kdyby chtěla. Hudební scénou v naší zemi asi nezatřese, přesto by byla chyba nedat jejímu novému albu šanci.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };