středa, 18 leden 2012 13:30

Epica napsala rekviem všem lhostejným, nové album vychází v březnu

Napsal(a)
Epica - Promo k Requiem for the Indifferent Epica - Promo k Requiem for the Indifferent Zdroj: Nuclear Blast

Holandská symphonic metalová formace Epica má v plánu v březnu letošního roku vydat v pořadí již sedmé album. Placka nese název Requiem for the Indifferent a obsahuje celkem třináct nových věcí. Oficiální datum vydání je stanoveno na pátek 9. března.

Mark Jansen je k nezastavení! Před půl rokem mu vyšla deska s vedlejším projektem MaYaN, a už je zase zpátky ve studiu. Když odstartovalo obří turné na mayskou kulturu zaměřené „bokovky“, na které s sebou vzal i své dva stálé spoluhráče, vyrojily se spekulace, zda jeho novým koníčkem neutrpí pravý střed jeho zájmu. Kapela, kterou si vychovává již od roku 2002, a kterou se mu daří každým rokem posouvat o krůček blíž na pomyslný vrchol. Řeč je samozřejmě o symphonic metalové formaci Epica.

Všechny dohady byly okamžitě smeteny ze stolu, když bylo ohlášeno vydání nového alba, na které navazuje další turné. Je to tak, Epica táhne do boje. Do boje proti všem lhostejným, kteří strkají hlavu do písku a nechtějí si všímat varování, která jsou všude kolem nich. Přírodní katastrofy, napětí mezi vyznavači odlišné víry, finanční krize, to vše je inspirovalo k napsání alba Requiem for the Indifferent.

Klasika? Metal? A proč ne obojí?

Na předchozích šesti albech můžeme pozorovat nekonečný boj o nadvládu. Klasická hudba a metal jdou neustále proti sobě, oba žánry soupeří, aby se ve finále mohly spojit v jeden nerozlučný celek. K nalezení harmonie mezi těmito dvěma složkami se prý hudebníci dostali až během psaní předchozího alba Design Your Universe. Opět se můžeme těšit na zpěvné hymny, propracovanou orchestraci a mocnou hradbu kytar, baskytary a bicích.

Autorství placky o třinácti kouscích náleží, jako již tradičně, zejména Marku Jansenovi. Nahrávání proběhlo v Gate Studio v Německu a do role producenta se stylizoval producentský mág Sascha Paeth, kterého jsme naživo mohli vidět třeba v Kamelotu nebo v Avantasii, a který v poslední době stojí u vzniku obrovského množství nahrávek na poli melodického metalu.

Vše začne v pátek 9. března. Své nové dílo představí nejprve v rodném Holandsku, pak se rozletí do širého světa. K nám zavítá během turné dvakrát, 18. května do zlínského MOR Café a hned následující den do pražského KC Vltavská. Půjde o unikátní koncerty, ke kterým rozhodně nemůžeme být lhostejní.

Epica – Requiem for the Indifferent
Datum vydání: 9. března 2012
Vydavatel: Nuclear Blast

Tracklist:

Karma

Monopoly on Truth

Storm the Sorrow

Delirium

Internal Warfare

Requiem for the Indifferent

Anima

Guilty Demeanor

Deep Water Horizon

Stay the Course

Deter the Tyrant

Avalanche

Serenade of Self-Destruction 

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };