pátek, 13 leden 2012 17:00

Richard Müller byl přemluven fanoušky. Potichu Tour 2 pokračuje

Napsal(a)
Richard Müller a jeho Potichu Tour 2 se vrací do České republiky Richard Müller a jeho Potichu Tour 2 se vrací do České republiky Foto: Lukáš Kimlička

Koncertní turné Potichu 2 Richarda Müllera pokračuje. Jeho největší hity v komorní úpravě uslyší dalších patnáct českých a moravských měst, ve kterých slovenský zpěvák loni nekoncertoval.

První Potichu Tour Richarda Müllera proběhlo již v roce 2010. Slovenská hudební legenda měla takový úspěch, že se rozhodla turné o rok později zopakovat. Ačkoli Potichu Tour 2 oficiálně skončilo na podzim, Richard na ni chce navázat další patnáctkou koncertů. Zpěvák tak reaguje na prosby svých fanoušků, kteří se kvůli velkému zájmu nedostali ani na jediný koncert.

Richard Müller bude se svou hudbou kočovat po České republice od 24. března do 9. května a navštíví města, ve kterých se na podzim neobjevil. Jediným místem, kde Richard vystoupí znovu, bude Praha. Právě v Praze se totiž zpěvák těšil největšímu potlesku. Pražské publikum si dokonce již vloni vyžádalo dva koncerty navíc, které zpěvák neměl ve svém harmonogramu. Loňský úspěch z Divadla Hybernia se Richard v březnu pokusí přemístit spolu s publikem do Divadla Kalich.

Všechna jarní vystoupení budou stejná jako ta podzimní. Richard Müller tedy během dvou hodin zazpívá své největší hity i skladby, které se na jeho playlistu příliš neobjevují. Písně budou upraveny a z bigbeatové nálady se přenesou ke komorní, důvěrné atmosféře.

„Bude to naozaj vyzerať a znieť inak, ako keď sme v minulých rokoch v halách a na festivaloch hrali hlasný bigbít. Rád by som do playlistu zaradil aj iné, ako chronicky známe pesničky,“ nechal se slyšet Richard. „Celé vystúpenie by malo byť pohladením pre dušu, preto tomu hovoríme tiché turné.“ 

Společně s Richardem Müllerem bude na pódiu také zpěvákův speciální host – Dan Bárta. Jeho výjimečné pěvecké výkony bude možné zaslechnout v písních Raye Charlese i Richarda Müllera, se kterým si zazpívá také duet.

Od Potichu Tour 2 lze očekávat skvělé výkony nejen pěvecké, ale také hudební. Richard s sebou do České republiky přiveze svou kapelu, jejíž tradičně využívané hudební nástroje budou nahrazeny akustickými. Návštěvníci se tak budou moci zaposlouchat do zvuků vibrafonu, klarinetu, perkuse a strunných nástrojů.

Richard Müller Potichu Tour 2 + speciální host Dan Bárta

24. 3. Žďár nad Sázavou - DK

25. 3. Mladá Boleslav - DK

26. 3. Praha – divadlo Kalich

27. 3. Ústí nad Labem - DK

30. 3. Hradec Králové – Kongresové centrum Aldis

11. 4. Tábor – Hotel Palcát

12. 4. Kolín – Městský společenský dům

13. 4. Olomouc – Regionální centrum

14. 4. Ostrava - DK

15. 4. Pardubice – Východočeské divadlo

28. 4. Kroměříž - DK

29. 4. Kladno - DK

30. 4. Liberec - DK

8.5. Třebíč - Fórum

9.5. Znojmo – Hotel Dukla

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen

  Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People postupně odhaluje silný line-up. Poté, co bylo oznámeno nové datum konání 18.-21. června 2020 a koncert amerických punk rockerů Green Day, přichází s další várkou hvězd současné hudební scény. Připravte se na The 1975, Neck Deep, Motionless in White, De Staat, Dream State a Horkýže Slíže.

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };