Výstava The Art of Hard Rock přinese díla rockerů

Pro rockové hudební fajnšmekry je připravená událost, tentokrát se však nejedná o událost koncertní. Výstava The Art of Hard Rock nabízí ke zhlédnutí obrazy, které namalovali nejrůznější rockoví muzikanti.

Jimi Hendrix Jimi Hendrix myspace.com

Jak už samotný název The Art of Hard Rock napovídá, jedná se o propojení výtvarného umění s osobnostmi rockové sféry. Na místě budou mít návštěvníci možnost zhlédnout čtyřicet dosud nevystavovaných uměleckých děl. Autory obrazů jsou známí rockoví hudebníci.

Nalezneme zde díla například od Michaela Jacksona, Jima Morrisona z The Doors, Petea Townshenda a Rogera Daltreyho z anglické kapely The Who, Franka Zappy, Mika Oldfielda, kresby Jimiho Hendrixe nebo výtvory skupiny Marillion. Za The Beatles se zde objeví dílo Ringo Starra a pro metalisty je zastoupení v podobě keramické masky vyrobené Brucem Dickinsonem z Iron Maiden.

Unikátní výstava se vydala na celosvětové turné a Česká republika je její druhou zastávkou. Exponáty jsou dovezené z amerického Orlanda. Výstava vznikla u příležitosti čtyřicátého výročí vzniku řetězce Hard Rock Cafe.Součástí je také doprovodný program, konference rockových bloggerů o budoucnosti českého hudebního průmyslu či projekce rockových koncertů. The Art of Hard Rock je možné vidět v Galerii Dvorak Sec Contemporary. Adresa výstavního místa je Dlouhá 5, Praha 1. Denně je otevřeno od 10 do 18 hodin. Samotná výstava bude trvat do 17. února a vstupné na ni je zdarma.

Napsal(a):

Zanechat komentář