Festival Rock for People nabídne velká jména

Hudební festival Rock for People se v tomto roce uskuteční hned dvakrát. První edice se odehraje od 4. do 6. června ve Festivalparku v Hradci Králové a druhá edice s přídomkem Europe proběhne o měsíc později, přesněji od 3. do 5. července v Plzni, která byla letos vyhlášena Evropským městem kultury 2015.

Faith No More Faith No More Zdroj: oficiální web kapely

 

Organizátor obou letošních festivalů slibuje opět velká jména hudebního průmyslu i formace, které svou slávu teprve budují. Pro západočeskou metropoli mají organizátoři v plánu přivést z každé členské země Evropské unie jednu formaci, přičemž už bylo oznámeno devět účinkujících. V tuto chvíli se návštevníci Rock for People Europe části mohou těšit na jména jako Parov Stelar, The Ting Tings, Guano Apes, Movits!; GoMad! & Monster; Bottled in England, The Inspector Cluzo, JoyCut, a De Staat. 

 

 

Královéhradecký červnový festival však slibuje ještě větší žánrové legendy. Po dlouhých jednání se povedlo dohodnout vystoupení americké formace Faith No More, která bohužel kvůli nepřízni počasí nemohla na tomto festivalu zahrát v roce 2012. Od té doby se táhla jednání o náhradním koncertu, který sama kapela slíbila, avšak kvůli nabitému programu Faith No More nebylo možné dohodnout se. Kapela letos na jaře vydá po osmnácti letech novou desku, kterou od loňského listopadu propaguje singl Motherfucker a hudebníci ji představí i v Hradci Králové.

 

 

Další velké rockové jméno potvrdili do programu pořadatelé toto úterý. Do Festivalparku v Hradci Králové přijedou američtí průkopníci nu-metalového žánru Limp Bizkit. Kapela, která naposledy navštívila Českou republiku v roce 2014, by měla přijet i se svými klíčovými členy Fredem Durstem a kytaristou Wesem Borlandem a hlavně s novou, v pořadí sedmou studiovou deskou s názvem Stampede of the Disco Elephants. Ta by měla vyjít na přelomu letošního března a dubna. Limp Bizkit tak doplní na Rock for People již potvrzené formace jako kalifornskou šestici Hollywood Undead, Asking Alexandria, Bastille či Red Fang.

Čtěte také: Rock for People se Faith No More přece jen dočká

Další účinkující budou v brzké době oznámeni a opět vás budeme o novinkách informovat nebo je možné sledovat aktuální dění na www.rockforpeople.cz . Vstupenky v cenovém rozmezí 790–2180 Kč v několika variantách je možné zakoupit na www.ticketsforpeople.cz .

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář