neděle, 06 říjen 2019 08:00

Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

Napsal(a)
Five Finger Death Punch Five Finger Death Punch Zdroj: pořadatel koncertu

Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 

První koncert odstartují v polovině ledna v Kyjevě a postupně navštíví dalších 15 států, pojali turné opravdu velkolepě. Kapely jako Five Finger Death Punch a Megadeth si to můžou dovolit, jejich popularita je opravdu velká. S desítkami singlů bodujících v nejrůznějších žebříčcích, miliony videostreamů a s fanoušky po celém světě dominují obě kapely po celou dobu své kariéry rozhlasovému i televiznímu vysílání. Mají silné fanouškovské základny a jejich živá vystoupení jsou pověstná. Spolu vyrazí příští rok na společné turné po Evropě s podporou speciálních hostů Bad Wolves – celosvětové rockové senzace roku 2018, která během posledních 18 měsíců obsadila první příčky hitparád hned třemi hity a která se chystá 25. října 2019 vydat svoji druhou desku.

Kytarista 5FDP Zoltan Bathory k obsazení turné říká: „Line-up je opravdu velkolepý. Bad Wolves jsou senzací posledních let a publikum dokáží pořádně rozpálit. Megadeth představovat nepotřebují, jsou to absolutní legendy. Přínos Davea Mustaina tomuto žánru je prostě nezměrný. Považuji ho za jednoho ze zakládajících otců nejen thrashe, ale obecně heavy metalu, protože jeho riffy a hra na kytaru ovlivnily každého, kdo se ocitnul v akčním rádiu Megadeth… a to je opravdu velký rádius. " Zpěvák Megadeth Dave Mustain doplňuje textem skladby Megadeth Sweating Bullets: „Zrak je pořád v normálu, ale pohled zpět je trochu rozmazaný." A dodává: „Těšíme se, a vy budete mít problém, pokud nás na začátku roku 2020 neuvidíte s Five Finger Death Punch. Nechcete si to nechat ujít. Uvidíme se brzy."

Five Finger Death Punch je mnohonásobnou platinou oceněný kolos moderního rockového a metalového světa. Překonali 3 miliardy streamů a pokračují v tomto trendu i nadále. Kapela za posledních několik let bodovala s 24 singly v TOP 10 a rozhodně nezpomaluje - rok 2018 byl pro ni dalším masivním rokem, protože se stala nejhranější kapelou v amerických rockových rádiích. Skupina, kterou Billboard popsal jako „revitalizovanou kapelu s novým zaměřením", vydala své sedmé studiové album A Justice For None, které opět obsadilo přední příčky nejrůznějších světových hitparád a zní přesně tak, jak by mělo moderní metalové album znít. Five Finger Death Punch dokonale kombinují metal a melodie a dá se předpokládat, že jejich osmé album nepochybně udrží nastavenou laťku zatraceně vysoko. Jeho vydání je naplánováno na zimu 2020.

Kapelu Five Finger Death Punch jsme u v Praze měli možnost naposledy vidět v listopadu 2017 na společném koncertě s In Flames, který byl beznadějně vyprodán:

Čtěte také: In Flames a Five Finger Death Punch rozvířili nedělní poklid v Praze

Na nadcházející turné, které bude jistě ještě žádanější, jsou již vstupenky v prodeji - neváhejte tedy a možná je to i dobrý tip na vánoční dárek pro fanoušky některé z výše jmenovaných kapel. Termín pro pražský koncert je naplánovaný na 14. února do Tipsport Areny. 

Přehled

Další články

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };