Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

Five Finger Death Punch Five Finger Death Punch Zdroj: pořadatel koncertu

 

První koncert odstartují v polovině ledna v Kyjevě a postupně navštíví dalších 15 států, pojali turné opravdu velkolepě. Kapely jako Five Finger Death Punch a Megadeth si to můžou dovolit, jejich popularita je opravdu velká. S desítkami singlů bodujících v nejrůznějších žebříčcích, miliony videostreamů a s fanoušky po celém světě dominují obě kapely po celou dobu své kariéry rozhlasovému i televiznímu vysílání. Mají silné fanouškovské základny a jejich živá vystoupení jsou pověstná. Spolu vyrazí příští rok na společné turné po Evropě s podporou speciálních hostů Bad Wolves – celosvětové rockové senzace roku 2018, která během posledních 18 měsíců obsadila první příčky hitparád hned třemi hity a která se chystá 25. října 2019 vydat svoji druhou desku.

Kytarista 5FDP Zoltan Bathory k obsazení turné říká: „Line-up je opravdu velkolepý. Bad Wolves jsou senzací posledních let a publikum dokáží pořádně rozpálit. Megadeth představovat nepotřebují, jsou to absolutní legendy. Přínos Davea Mustaina tomuto žánru je prostě nezměrný. Považuji ho za jednoho ze zakládajících otců nejen thrashe, ale obecně heavy metalu, protože jeho riffy a hra na kytaru ovlivnily každého, kdo se ocitnul v akčním rádiu Megadeth… a to je opravdu velký rádius. " Zpěvák Megadeth Dave Mustain doplňuje textem skladby Megadeth Sweating Bullets: „Zrak je pořád v normálu, ale pohled zpět je trochu rozmazaný." A dodává: „Těšíme se, a vy budete mít problém, pokud nás na začátku roku 2020 neuvidíte s Five Finger Death Punch. Nechcete si to nechat ujít. Uvidíme se brzy."

Five Finger Death Punch je mnohonásobnou platinou oceněný kolos moderního rockového a metalového světa. Překonali 3 miliardy streamů a pokračují v tomto trendu i nadále. Kapela za posledních několik let bodovala s 24 singly v TOP 10 a rozhodně nezpomaluje - rok 2018 byl pro ni dalším masivním rokem, protože se stala nejhranější kapelou v amerických rockových rádiích. Skupina, kterou Billboard popsal jako „revitalizovanou kapelu s novým zaměřením", vydala své sedmé studiové album A Justice For None, které opět obsadilo přední příčky nejrůznějších světových hitparád a zní přesně tak, jak by mělo moderní metalové album znít. Five Finger Death Punch dokonale kombinují metal a melodie a dá se předpokládat, že jejich osmé album nepochybně udrží nastavenou laťku zatraceně vysoko. Jeho vydání je naplánováno na zimu 2020.

Kapelu Five Finger Death Punch jsme u v Praze měli možnost naposledy vidět v listopadu 2017 na společném koncertě s In Flames, který byl beznadějně vyprodán:

Čtěte také: In Flames a Five Finger Death Punch rozvířili nedělní poklid v Praze

Na nadcházející turné, které bude jistě ještě žádanější, jsou již vstupenky v prodeji - neváhejte tedy a možná je to i dobrý tip na vánoční dárek pro fanoušky některé z výše jmenovaných kapel. Termín pro pražský koncert je naplánovaný na 14. února do Tipsport Areny. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.

 • Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019

  Skupina Chinaski vydala nové album "11", které se rozhodla pokřtít hned v několika městech. Na fotogalerii z brněnského křtu se můžete podívat zde.