System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

System of a Down na fotce z letošního září. System of a Down na fotce z letošního září. Zdroj: oficiální facebooková stránka kapely System of a Down

Jsou kapely, které na své cesty berou nové nahrávky, a kapely, které na šňůrách těží ze svých dřívějších úspěchů. Do druhé skupiny se řadí i americko-arménská kapela System of a Down, která své zatím poslední plnohodnotné album Hypnotize vydala před dlouhými čtrnácti lety.

Čtyřčlenná formace oznámila nové evropské turné, které zahrnuje sedm samostatných koncertů, mezi nimi i koncert v české metropoli. Mimo tyto akce System of a Down vystoupí i na evropských festivalech (Rock Am Ring, Rock Im Park v Německu, Nova Rock v Rakousku či Download Festival ve Velké Británii). Po nové desce tedy ani vidu ani slechu, přesto bývají jejich vystoupení s železnou pravidelností vyprodaná. Vyprodání se blíží i pražská zastávka, která se odehraje v úterý 16. června v O2 areně. Po klasických lístcích v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketmaster se jen zaprášilo, přesto jsou na druhém zmíněném webu k dostání speciální VIP balíčky. Roli předskokana splní brazilská rocková skupina Ego Kill Talent.

 


System of a Down se dali dohromady v roce 1994 a do roku 2005 vydali pět studiových alb. Pak se jejich cesty rozešly, aby se znovu daly dohromady. System of a Down byli nominováni na čtyři ceny Grammy a za skladbu B.Y.O.B. v roce 2006 cenu Grammy v kategorii Nejlepší hardrockové vystoupení získali. Celosvětově prodali více než 40 milionů svých alb.

Další informace

  • Název akce: System of a Down: European Tour 2020
  • Datum: úterý, 16 červen 2020
  • Místo: O2 arenaPraha
  • Cena: Od 1490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář