pátek, 18 říjen 2019 08:43

Larkin Poe se po roce vrací do Prahy Doporučený

Napsal(a)
Larkin Poe při první návštěvě Prahy, Palác Akropolis 25. 3. 2019 Larkin Poe při první návštěvě Prahy, Palác Akropolis 25. 3. 2019 Foto: Martin Juha/musicweb.cz

Sesterská dvojice z Nashvillu Larkin Poe oznámila začátkem týdne termíny koncertů evropského turné v roce 2020. Na základě svého letošního úspěchu, kdy sestry Lovellovy ve své koncertní premiéře v České republice zahrály na pódiu beznadějně vyprodaného klubu Paláce Akropolis a doslova uchvátily přítomné publikum, se vrátí i do Prahy.

Svou koncertní tuzemskou premiéru si Larkin Poe odbyly 25. března 2019. Jejich koncert byl původně oznámen do menšího prostoru hudebního klubu Jazz Dock, ale vstupenky se vyprodaly během několika týdnů, a tak byl koncert přeložen do Paláce Akropolis. I tento sál byl vyprodán dlouho dopředu. Americké sestry Rebecca, které je teprve 28 let, a o dva roky starší Megan Lovellovy se ve své tvorbě vracejí ke kořenům americké hudby, k žánrům jako blues, rock a folk.

Tato dvojice vydala před časem kritikou velice ceněné album Venom & Faith, díky němuž se dostaly do centra pozornosti jako umělkyně, které dokážou vdechnout nový život hudebnímu dědictví svého dětství. Hudebnice, které svou tvorbou zobrazují to, jak by měly znít kořeny rocku. Potomkyně slavného amerického spisovatele Edgara Allana Poea vystupují jako Larkin Poe od roku 2010. Zlomovým rokem jejich kariéry byl rok 2014, kdy sestry vydaly své první studiové album nazvané Kin a také poprvé koncertovaly na legendárním festivalu v Glastonbury. Kromě dvou zmíněných desek ještě nahrály dvě studiové - Reskinned v roce 2016 a Peach v roce 2017.

Čtyři alba nahraná za posledních pět let, přičemž nyní mají již pracovat na další řadové desce, která by teoreticky měla zaznít i na pražském jarním koncertě, naznačují, že dívky o nápady nouzi nemají. Samy sebe vnímají jako mladší sestry od The Allman Brothers a předskakovaly mnoha známým umělcům včetně Elvise Costella nebo Keithe Urbana. Poslední zmíněný však spíše spadá do kolonky pop country, ale ani country není sestrám vzdálená. Již v letech 2005-2010 působily v kapele Lovell Sisters, kde kromě Rebeccy a Megan působila ještě jejich třetí sestra Jessica.

 

 

 

Právě zde čerpaly nejvíce z klasické hudby a právě z bluegrassu. Jako malé navštěvovaly hodiny klavíru a houslí a byli členy dětského orchestru. Poté taktéž začaly veřejně vystupovat se sborem, kde nabraly nejvíce pěveckých zkušeností. Objevily se v rádiové show A Prairie Home Companion (o níž byl natočen taktéž film, kde v hlavních rolích hrály Meryl Streep a Lindsay Lohan) a v roce 2006 vyhrála Rebecca jako jediná žena a nejmladší účastnice soutěž ve hře na mandolínu na MerleFestu. Bylo jí pouhých 15 let. Nakonec country a bluegrass mají v krvi – pochází ze severní části Georgie a poté přesídlily do Nashvillu v Tennessee. Jen se změnou kapely změnily i image z hodných dívek na rockové divošky.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Tentokrát Larkin Poe zavítají do pražského klubu Lucerna Music Baru 25. května 2020. Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 18. října v 10:00 v předprodejní síti Goout.

Přehled

Další články

 • Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

  Mezinárodní hudební festival Struny podzimu 2019 je minulostí. Ve středu jej zakončil koncert hip-hopových legend De La Soul. Dramaturgie letošního ročníku doslova naplnila neoficiální podtitul „od Bacha po hip-hop". Bachovy suity totiž zazněly v podání violoncellisty Jiřího Bárty jen pár dní před hip-hopovou party v režii De La Soul. Jak široké hudební spektrum se mezi těmito póly rozprostírá, dokumentovalo dalších osm hudebních večerů, během nichž se publiku představili jazzmani Charles Lloyd, Fred Hersch, Lionel Loueke a Luboš Soukoup, soulová zpěvačka Laura Mvula, soudobou hudbu reprezentující JACK Quartet, Michael Gordon společně s Mantra Percussion a osobnost domácí hudební scény, písničkář Jiří Suchý.

 • Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry Blues Alive završil koncert Kennyho Neala s jeho bratry

  Bluesová plejáda v Šumperku dospěla. K poslechu bylo poslední den mnohé, repertoáry interpretů byly stejně pestré jako jejich vlastní životní osudy, o nichž nejen blues tak rádo vypráví.

 • 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality 24. Mezinárodní festival jazzového piana nabídne přehlídku hráčské originality

  Program již 24. ročníku MFJP je tradičně pestrý. Královské klavírní disciplíně bude věnováno osm různorodých sólových recitálů špičkových hudebníků tří kontinentů, které proběhnou během čtyř pražských večerů v termínech od 25. listopadu do 18. prosince. Těšit se můžeme na umělce jako Sunna Gunnlaugs, Andreas Ulvo, Greg Burk či Chris Gall. Že i letošní MFJP bude mimořádný, naznačil ostatně už jarní prolog festivalu v režii Larryho Willise. Po setkání s legendou jsou na řadě koncerty talentů na vrcholu sil.

 • Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií Blues Alive v H-Clubu: Pod střechou melodií

  K pátečnímu, druhému a zároveň prostřednímu dni festivalové přehlídky Blues Alive v jesenickém podhůří neodmyslitelně patří i odpoledne strávené v podkroví šumperského H-Clubu. Zdejší prostor s výhledem na koleje místního nádraží tradičně hostí interprety komornějšího projevu, lakájícího k nabytí sil před hlavním programem. Letos střešní trámoví rezonovalo silněji, než tomu bývá zvykem. Oba účinkující totiž disponovali energií, která se netajila ambicí posluchačovu pohodu narušit.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };