Grails a Lilacs & Champagne zahrají v Pilotu

Grails, instrumentální rocková parta z amerického Portlandu, dorazí 6. března do pražského klubu Pilot. Společnost jim bude dělat experimentální duo Lilacs & Champagne, které je s Grails personálně propojeno.

Lilacs & Champagne Lilacs & Champagne Zdroj: facebook.com (Eliza Sohn)

Málokterá kapela dokáže udržet tak vysokou úroveň desek po více než desetiletou kariéru. Každé album Grails je svým způsobem událost, každé nabízí nový pohled na jejich svébytný zvuk z jiného úhlu – ale všechny spojuje zvláštní aura tajemství. Od svého debutu z roku 2003 zaujímají Grails na scéně výjimečné postavení. Jejich nepolapitelná a obtížně popsatelná hudba plná spodních proudů zcela ignoruje klasickou strukturu skladby, proplouvá časem i prostorem, zaniká a znovu se objevuje. První dvě desky („The Burden Of Hope“ z roku 2003 a o rok mladší „Redlight“) vyšly na Neurot Recordings, pak ale Grails našli – víceméně – domov na Temporary Residence, přestože jejich nahrávky se objevují i na dalších zajímavých labelech. Majstrštyk „Deep Politics“ z roku 2011 je jednou z nejmocnějších desek celého katalogu Temporary Residence, stále se rozvíjející série „The Black Tar Prophecies“ je pak důkazem o nekonečném hledání nových cest.

Bubeník Grails Emil Amos, který začal v roce 2008 bubnovat s Om (a který také vydává uhrančivé sólové desky pod názvem Holy Sons), rozjel spolu s kytaristou Alexem Hallem i projekt Lilacs & Champagne, který se 6. března v klubu Pilot představí i v roli supportu. Začíná se přesně ve 20.00, vstup je 300 korun.

[tisková zpráva pořadatele]

 

Další informace

  • Název akce: Grails a Lilacs & Champagne
  • Datum: čtvrtek, 06 březen 2014
  • Místo: Klub PilotPraha
  • Cena: 300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>