pondělí, 05 srpen 2019 08:30

Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal

Napsal(a)
Miloš Dodo Doležal je mezi českými kytaristy opravdovým pojmem. Miloš Dodo Doležal je mezi českými kytaristy opravdovým pojmem. Foto: Dominik Effenberg/ musicweb.cz
10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.

Miloš Dodo Doležal

Bývalý lídr Vitacit se po mnohaleté odmlce vrátil na pódia. A i když už vystupuje jako sólista, stále platí za jednoho z nejlepších kytaristů, ale také producentů u nás. Poslední řadovka Ohněm vyšla v roce 2016. V kapele má v současnosti na pozici basáka svého syna Miloše Doležala juniora, který tak jako táta strávil určitý čas studiem na americké univerzitě. Během setu bezpochyby dojde i na největší hity Vitacitu jako Zvony nebo Loď.
 
 
 
 

Root

Root jsou další žijící legendou. Za jejich úspěchem stojí hlavně osobnost Jiřího Big Bosse Valtera. Ten stojí v čele kapely už od roku 1987, kdy ji společně s kytaristou Blackiem založil. Blackie sice v roce 2004 sestavu opustil, ale kapelu to nezastavilo. V současnosti už za sebou mají vystoupení na festivalech po celé Evropě. Poslední zářez v diskografii pochází z roku 2016 a nese název Kärgeräs – Return From Oblivion. Root v sestavě před několika dny uvítali novou posilu, bubeníka Zbyňka Husu.
 
 
 
 

Iras

Nymburský Iras vzešel z vlny heavymetalových kapel, kterých u nás před revolucí bylo jako hub po dešti. Jeho počátky sahají až do roku 1983, ale tyto časy už v sestavě pamatuje jenom zpěvák Ben Bártl. Díky vlastní tvorbě se Iras poměrně rychle dostal do všeobecného povědomí, po revoluci mu ale došla šťáva a v roce 1996 na dlouhých 20 let ukončil činnost. Od roku 2016 je ovšem zpět a svým fanouškům dál rozdává radost s hity jako Mistr Jan, Kladivo na čarodějnice nebo Čachtická paní.
 
 
 
 

Odyssea

Plzeňská Odyssea patří k největším legendám českých rockových pódií. Vždyť je také bez přestávky brázdí už od roku 1972. Tehdy kapela ještě vystupovala pod názvem Koule, později Vozembouch a na Odysseu se přejmenovala na podzim roku 1979. Potože má za sebou více než 6 000 vystoupení po celé zemi, jedná se o známou značku, která dokáže spolehlivě přitáhnout publikum. Nejvýraznějšími tvářemi jsou kytarista a zpěvák Václav Běhavý a basák Jan Nový-Cimbura. Fanoušci jistě nebudou ošizeni o hity jako Nádraží Florenc 16:30 nebo Kamna kouří.
 
 
 
 
Tím ovšem výčet interpretů, kteří v krytém areálu vystoupí, zdaleka nekončí. Z Peček přijede další po desítkách let vzkříšená partička Argos. Také historie teplického Hlaholu sahá hluboko do osmdesátých let, kdy jeho řadami prošlo několik členů Kabátu nebo Motorbandu. Hradečáci Tinnitus jsou v tomto ohledu cucáci, hrají spolu od roku 2015, ale už mají na kontě dvě alba. Posledním do počtu je přeloučský Polymetal, který je tu s námi také už od dob hluboké normalizace. Jako bonus navíc pořadatelé pro návštěvníky připravili možnost vyhrát lístky na partnerský festival Rock of Sadská.

Přehled

 • Název akce: Rockové Třtěnice 2019
 • Datum: sobota, 10 srpen 2019
 • Místo: Třtěnice u Jičína
 • Cena: 350 Kč

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };