Hidden Orchestra s Mythematicou rozpálí obecenstvo na Flédě i v Akropoli

Ve čtvrtek 23. února vystoupí na Flédě electro jazzová kapela Hidden Orchestra, dříve známá také jako Joe Acheson Quartet. Jako předkapela se představí Mythematica spolu s Lindee.

Hidden Orchesta Hidden Orchesta hiddenorchestra.com

Joe Acheson, hudebník, skladatel, producent, zvukař a moderátor pořadů BBC Radio 3 či 1Xtra, je hnací silou v pozadí edinburské kapely Hidden Orchestra, která v roce 2010 vydala svoje úspěšné debutové album Night Walks.

Deska Night Walks přináší intenzivní hudební zážitek. Má energii a ráznost elektronické hudby, avšak syntetizátory jsou nahrazeny akustickými nástroji a přírodními zvuky, což vede k emocionálně velmi silnému albu. Je to deska plná protikladů, je elektronická a akustická, experimentální, ale stále přístupná, komplexní, ale přesto jednoduchá. Na desce jsou zřetelné také vlivy klasické hudby (Bach, Stravinsky atd.), které se ovšem mísí s moderními umělci (Radiohead, Squarepusher).

Živá vystoupení Hidden Orchestera jsou pověstná i za hranicemi Skotska, není tedy divu, že si je ke svým koncertům přizvali např. také Bonobo, Jaga Jazzist či Coolio. Kapela vystupuje se dvěma bicími sestavami na pódiu. To není jen pro show, ale dodatečné bubny jsou skutečně potřeba. Jedině tak jsou schopni při koncertech pokrýt všechny vrstvy Achesonovy studiové produkce. „Když na to přijde, potřebovali bychom jich spíše ještě více,“ dodává Acheson.

Jako předkapela vystoupí Mythematica, projekt Daniela Špačka oscilující mezi downtempem, chilloutem a ambientem. Propojení obrazu a zvuku je jedním z ústředních rysů Špačkovy umělecké tvorby, které se (doslova) promítá i do živých vystoupení Mythematicy, a to za pomoci videoprojekce Milana Malíka (Mimo-TV). Jejich hostem bude zpěvačka Linda Hammelová, které je známá spíše pod svým pseudonymem MC Lindee.

 

Další vystoupení Hidden Orchestra u nás je plánováno na 24. února v Praze v Paláci Akropolis.

 

Více informací:
http://www.hiddenorchestra.com
http://www.mythematica.com/
http://www.fleda.cz

Napsal(a):

Zanechat komentář