Hidden Orchestra znovu v České republice

Po dvou letech se do brněnské Flédy vrátí Hidden Orchestra, electro-jazzové uskupení z Edinburghu. Ve středu 2. dubna tak naváže na několik koncertů odehraných v roce 2012 a tak jako před dvěma lety se o den později ukáže také v pražské Akropoli.

Hidden Orchestra na koncertě va Flédě v roce 2012 Hidden Orchestra na koncertě va Flédě v roce 2012 Foto: Zdeněk Němec/musicweb.cz
Minule kapela se dvěma bubeníky představila album Night Walks. Cestu k němu vedoucí popisuje frontman kapely Joe Acheson zde. V té době se už schylovalo k vydání alba nového, Archipelago, na němž zůstala i česká stopa klarinetisty Tomáše Dvořáka (Floex) ve skladbě Flight. Joe Acheson naopak zanechal otisk na albu 'Worx & Reworx' českých Clarinet Factory tímto remixem.

 

 

Dvě vydané desky Hidden Orchestra, Night Walks a o dva roky mladší Archipelago, jsou dost odlišné. Jedno připomíná klid města za určitých okolností, druhé naopak běžnou dravost přírody. Night Walks působí svým klidem, podtrženým dlouhými smyčcovými tahy, ale také partiemi dechových nástrojů, vše zabaleno do jemných triphopových rytmů. Archipelago rozvíjí rytmickou i melodickou část mířící k lidové tvorbě, což dělá z alba zdánlivě rozpoznatelnější kus. V závěru si ale posluchač právě proto možná vybere na každé desce to, co zrovna potřebuje. Poklid nebo dynamiku.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 
Přijďte 2. dubna v osm na Flédu a uvidíte, čím vás Hidden Orchestra dostane tentokrát.

Další informace

  • Název akce: Enfilade: Hidden Orchestra
  • Datum: středa, 02 duben 2014
  • Místo: Fléda Brno
  • Cena: 290-380 Kč

Zanechat komentář