Hlavní hvězdy letošního ročníku Majáles jsou známy Doporučený

Blížící se 10. ročník Majáles se bude slavit ve velkém - pořadatelé 3. března oficiálně potvrdili účast posledních a největších kapel, které jistě přitáhnou velký počet návštěvníků: Tomáš Klus, Chinaski, Horkýže Slíže, Divokej Bill, Mandrage, MIG 21, Vypsaná fixa, Wohnout, UDG a Dymytry.

Majáles Majáles Foto: Barbora Nezbedová

Počet návštěvníků každým rokem roste a pro jejich pohodlí se letošní ročník festivalu přesouvá ze Stromovky do Letňan. Sestava kapel pro letošní jubilejní ročník se pečlivě skládala několik měsíců. Již dříve byli mezi potvrzenými Sto zvířat, Polemic, Fast Food Orchestra, Zrní, Rybičky 48, Hentai Corporation, Adam Mišík a další. Zavítají k nám i dvě kapely ze zahraničí, The Feud z Anglie a Kensington z Holandska. Celý výčet s rozdělením koncertů do jednotlivých měst - Prahy, Brna a Hradce Králové - můžete aktuálně zhlédnout na festivalovém webu www.majales.cz a vybrat si termín a místo, které bude vyhovovat právě vám.

 

 

{youtube}yYvI4wT5Z5I{/youtube}


Kromě změny místa konání je další novinkou i zcela bezhotovostní průběh - placení za vás obstará náramek, který bude sloužit jako vstupenka i peněženka zároveň. Majáles tak bude prvním festivalem u nás, který vyzkouší bezkontaktní platby v plném rozsahu. Mnozí jistě tuto změnu velice uvítají. V klidu domova si ještě před akcí dobijete kredit a pokud jeho výši neodhadnete správně a penízky vyčerpáte, přímo na festivalu si budete moci kredit dobít a zaplatit ho kartou či hotově.

V opačném případě se o nevybraný limit nemusíte bát, po skončení akce bude
vrácen zpět na váš účet. Identifikační čipové náramky se kromě placení uplatní i při zapojení jednotlivých diváků do festivalových soutěží a volby krále. Odpadá zdlouhavé a zdržující vyplňování formulářů - jednoduše si pípnete a je to! Dalším z plusů bude i odbavení příchozích u vstupu, zrychlí se obsluha - odpadne hledání a vracení drobných a podobně. A pokud někdo náramek ztratí, nemusí se bát, i s tím pořadatelé počítají. Registrované pásky půjde v případě ztráty nahradit.

Pro vás technicky založené stručně vysvětlíme: technologie je založena na RFID čipech. Čip v náramku je pasivní a magnetická brána umí čip identifikovat. V databázi pak zjistí, zda má daný divák povolený vstup či jeho výši kreditu. Tato technologie bude u nás odzkoušena sice poprvé, ale žádné obavy - ve světě se již běžně na podobných akcích využívá a v současné době je nejbezpečnějším bezhotovostním systémem na světě.

 

{youtube}awAgAgY-sX4{/youtube}

 

Organizace jubilejního ročníku nabírá pomalu ale jistě na obrátkách. V Praze je třeba připravit třikrát větší plochu než byla ve Stromovce. Festival získá nový rozměr a diváci svou volnost. Už žádné mačkání. Program bude rozdělen na sedm venkovních a tři kryté scény v pavilonech letňanského výstaviště, velkou studentskou zónu, a právě v krytých halách můžete hledat útočiště až do ranních hodin či v případě nepřízně počasí. Navíc je areál
umístěn jen pár minut chůze od konečné metra C Letňany, pro motorizované bude k dispozici parkoviště.

Sledujte rock na Facebooku:
 


Majáles je předvším studentským festivalem a dvě pódia budou vyhrazena pouze studentským kapelám, kterých uvidíme bezmála dvě desítky. Některé z nich vzejdou i ze soutěže spřízněného festivalu Apríles. Již nyní probíhají na jednotlivých univerzitách královské kandidátské večírky, kde se vybírají adepti na souboj o titul krále Majáles. Tento měsíc rovněž startuje soutěž studentských kapel Gembrinus Excelent Talents, jejíž vítěze pak spatříme na hlavním koncertě v Letňanech.

 

Čtěte také : Hlásí se jaro a s ním Apríles

Nyní trochu o historii Majáles. Akci s největší studentskou organizační základnou u nás má na starosti organizace StudentZone. V Praze, Brně a Hradci Králové pořádá již nyní velice oblíbenou akci hlavně pro studenty všech vysokých a středních škol. Samotný festival je vyvrcholením širšího programu oslav, do něhož patří stavba májky, kandidátské večírky králů Majáles, kampaň na prince a miss, pestré doprovodné akce i majálesový průvod hlavního dne oslav.
Majáles jsou sice akcí studentů pro studenty, ale zároveň jsou otevřeny pro širokou veřejnost. Program letošního jubilejního 10. ročníku bude pestrý a pokud jste ve výčtu kapel objevili i tu „svou", přijďte také, přestože studentská léta máte nějaký ten pátek za sebou - všichni jsou vítáni.


Termíny koncertů:

25. dubna 2014 - Hradec Králové, Ústí nad Labem
30. dubna 2014 - Praha
7. května 2014 - Brno

Další informace

  • Název akce: Majáles
  • Datum: středa, 30 duben 2014
  • Místo: Praha
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>