Hydra míří do Prahy: Within Temptation přivezou novou desku

Šestá studiová deska Hydra nizozemské symphonic metalové formace Within Temptation byla vydána – přesně tak, jak v létě předeslala zpěvačka Sharon den Adel – na konci ledna letošního roku. Není proto překvapením, že skupinka zamířila rovnou z nahrávacího studia na evropská pódia. Exkluzivní turné, které odstartovalo už v druhé polovině února, do střední Evropy dorazí již tuto sobotu, kdy formace vystoupí v polské Poznani. Do České republiky, přesněji řečeno do pražské Incheba Arény, pak zamíří o několik dní později, a to v úterý dne 11. března.

Within Temptation zavítá společně se svým posledním albem Hydra také do Prahy Within Temptation zavítá společně se svým posledním albem Hydra také do Prahy Foto: Katka Hajdinová/Musicweb.cz

Sýry, větrné mlýny a tulipány. Taková bude zřejmě vaše odpověď, zeptá-li se někdo na to, co víte o Holandsku. Pokud tedy neposloucháte metal a navíc nejste příznivcem jeho symfonických variant, které se jako takové vyznačují přítomností nástrojů a hlasů (velice často ženských) užívaných především ve vážné hudbě. V takovém případě zřejmě klasické artefakty nahradíte seznamem kapel, které z těchto končin pocházejí, a to počínaje Epicou, přes Delain až ke zmíněným Within Temptation.

Čtěte také: Basinfirefest: Pátku kralovali Graveworm a Within Temptation

Historie mistrů elegance, melodramatu a symfonické majestátnosti, jak Within Temptation sami sebe na svých webových stránkách titulují, se začala psát v roce 1996. Již v roce 1997 vyšlo první album Enter, s nímž se kapela také poprvé vypravila do České republiky. Na přelomu milénia pak symbolicky vychází zlomové album Mother Earth, které se svým provedením a rétorikou - alespoň srovnáme-li ho s albem předchozím - mnohem více podobá stylu, který v dnešní době Holanďanům připisujeme.

 

 

Další album nazvané The Silent Force na sebe nechalo čekat dlouhé čtyři roky, avšak právě s jeho vydáním spatřila světlo světa jedna z nejslavnějších písní Within Temptation Stand My Ground. Také následující placka The Heart of Everything (2007) vypouští do světa píseň, která se po boku předchozí jmenované řadí k těm nejznámějším. Song What Have You Done vznikl ve spolupráci se zpěvákem Keithem Caputem ze skupiny Life of Agony a byl kritikou mimořádně příznivě hodnocen. Není proto divu, že mnoho fanoušků i hudebních recenzentů považuje toto album za vrcholný počin skupiny.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Aby byl seznam vydaných desek holandské skupiny kompletní, je třeba zmínit ještě dvě alba. Tím první je počin The Unforgiving, který vyšel v roce 2011, tím druhým pochopitelně již zmíněné album Hydra, které se na pultech objevilo v lednu letošního roku a díky němuž bude mít možnost poslechnout si seskupení v čele s půvabnou zpěvačkou Sharon také české publikum.

Další informace

Zanechat komentář