IAMX vtrhnou počátkem dubna do Roxy

Extravagantní Chris Corner a jeho IAMX se v Praze ukázali naposledy před dvěma roky a letos se vrátí s novým materiálem, který 4. dubna představí v klubu Roxy. Support zajistí Moto Boy ze Švédska.

IAMX IAMX Zdroj: facebook.com

Projekt IAMX, který vznikl v Londýně v roce 2004, založil Chris Corner. Tento dekadentní mistr synťákového popu je většině fanoušků známý také coby frontman trip-hopových Sneaker Pimps. První album IAMX vydali v roce 2004, jeho název je Kiss + Swallow, a setkalo se s více než pozitivními reakcemi laické i odborné veřejnosti. Následovaly další tři úspěšné dlouhohrající desky, na které v dnešních dnech navazuje pátý kousek.

Pokud první čtyři desky Chris Corner skládal sám, u aktuálního počinu s názvem The Unified Field tomu tak není. Klávesovými party přispěl Liam Howe, který je bývalým Cornerovým parťákem ze Sneaker Pimps. Dalším spolupracovníkem se stal producent Jim Abbiss, který spolupracoval s Adele, Arctic Monkeys nebo právě se Sneaker Pimps. Nové album vyšlo 22. března na labelu 61seconds a velkou zásluhu na tom mají fanoušci, kteří se na vydání podíleli díky crowdfundingovému serveru PledgeMusic.

 

 

Úvodní píseň zbrusu nové řadovky nese název I Come With Knives a Corner ji okomentoval takto: „Tiché ženské deklamování, jež se pozvolna promění v nepříjemný jekot, skvěle uvádí album jako takové. Je v tom temnota i světlo". Skladba zároveň potvrzuje, že si kapela drží svůj sound, ale přesto je cítit změna a vývoj. Taneční rytmy, emotivní vokál a synťáky v mírném kontrastu s nově použitým vibrafonem, zvonkohrou, cembalem nebo celestou vytváří komplexnejší zvukový dojem.

Na podporu aktuální nahrávky Chris Corner a jeho parta naplánovali šňůru s názvem Animal Impulses Tour. V rámci tohoto turné kapela tedy 4. dubna zavítá také do Roxy. A co můžeme na plánovaném koncertu v Roxy očekávat? Standardně frenetický koncert à la IAMX, kde nebude nouze o výmarský kabaret a avantgardu. Silná fanouškovská základna, kterou se Cornerova formace v Česku pyšní, navíc určitě zajistí perfektní atmosféru.

 

Další informace

  • Název akce: IAMX
  • Datum: čtvrtek, 04 duben 2013
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: od 600 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář