úterý, 20 listopad 2012 07:00

Industriální večer s Devinem Townsendem a Fear Factory otřese Roxy

Napsal(a)
Devin Townsend Devin Townsend Zdroj: myspace.com

Ve čtvrtek 6. prosince nastolí v pražském klubu Roxy svůj diktát hyperaktivní muzikant Devin Townsend se svojí kapelou. Aby toho nebylo málo, tak spolu s Devinem zahrají ještě stylotvůrci Fear Factory ze Států. Co všechno můžeme od akce čekat?

 

Devin Townsend, kanadský kytarista, zpěvák a producent v jedné osobě se pohybuje v hudebních vodách už přibližně dvacet let. Na střední škole se tento rodák z Britské Kolumbie angažoval v různých místních kapelách, přičemž tíhnul víceméně vždy k metalu. Odrazovým můstkem byla pro Devina nabídka od samotného Steva Vaie, aby si vzal na starosti vokály na jeho albu Sex & Religion a poté absolvoval s Vaiem turné. Devin tuto nabídku přijal a znechucení z hudebního businessu silně ovlivnilo jeho vnímání scény do budoucna.

Tento po všech stránkách velmi plodný kanadský muzikant záhy založil kapelu Strapping Young Lad, se kterou vyprodukoval pět alb, kde si šlo povšimnout experimentátorského stylu skládání a snahy tvořit hudubu tak originální, jak to jen jde.

 

 

Současně s kapelami, ve kterých působil, pracoval nyní čtyřicetiletý Devin na své sólové tvorbě ať už pod názvem Devin Townsend, The Devin Townsend Band či Devin Townsend Project, což je současný projekt, s nímž jede letošní The Epic Industrialist Tour. V průběhu své kariéry vyprodukoval pan Townsend zatím dvacet plnohodnotných alb, z nichž velmi úspěšné album Addicted se umístilo na druhé příčce žebříčku Billboard v sekci Heatseekers Albums.

 

 

Dalším velikánem, který večer vystoupí, budou losangeleští industrial-metalisté Fear Factory, kteří díky svému nezaměnitelnému stylu ovlivnili v průběhu více než dvaceti let svého působení na scéně stovky kapel. Do České republiky přijedou Fírky předvést materiál ze svého nového alba The Industrialist, které se stalo osmým plnohodnotným studiovým albem v řadě. Industriálně laděný večírek v Dlouhé začne v 19 hodin.

Přehled

 • Název akce: The Epic Industrialist Tour
 • Datum: čtvrtek, 06 prosinec 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 650 Kč v předprodeji/ 720 na místě

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };