Instrumentální kvarteto Maserati zahraje na Dobešce Doporučený

Maserati loni vydali studiové album, které zcela jednoduše pojmenovali Maserati VII. Nový materiál kapela přiveze 14. dubna do Prahy a support zajistí brněnská dvojice Les Homosexuels. Kdo se těší, ví proč.

Maserati Maserati Zdroj: facebook.com

Čtveřice Maserati vznikla v roce 2000 v Athénách. Ale pozor, jedná se o Athény státu Georgie v USA. Od počátku své existence si formace drží typický sound, který je postaven na standardní kombinaci dvou kytar, baskytary a bicích. Stylově pak Maserati můžeme zařadit do post-rocku s psychedelickým přesahem, kdy kytarové plochy bývají obohacené o taneční vlivy. Vše samozřejmě v perfektním instrumentálním provedení.

 

 

Aktuální řadová deska Maserati VII jednoznačně potvrzuje vše výše zmíněné. Zároveň nahrávka perfektně navazuje na úspěšné kousky Inventions for the New Season a Pyramid of the Sun. Maserati, ve složení Coley Dennis (kytary), Matt Cherry (kytara), Chris McNeal (basa) a Mike Albanese (bicí), dorazí 14. dubna na Dobešku, takže se připravte na hypnotizující koncertní zážitek.

Předkapelou bude duo Les Homosexuels, které vystupuje také pod zkratkou ls.hmsx.ls. Kluci z Brna začali hrát na jaře roku 2012. Jejich instrumentální shoegaze koketuje s minimalistickým noise-rockem a nebojí se množství nekompromisních repetic. Zvukově mají dominantní baskytaru a bicí, které doplňuje nějaká ta elektronika. A pokud mají brňáci něco společného s Maserati, pak je to možnost, že se při jejich setu dostanete do tranzu. A to se počítá.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář