15.11.2019 15:23

Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Doporučeno

Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Zdroj: John McMurtrie/oficiální webové stránky kapely Iron Maiden

Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

Iron Maiden, britští tahouni celé metalové scény, se v létě opět chystají navštívit Prahu. Do té se vrátí po dvou letech. A zatímco při své poslední návštěvě hráli na letišti v Letňaněch, příští rok zahrají na Sinobo Stadiu ve Vršovicích. Koncert se uskuteční v úterý 7. července 2020. Iron Maiden zahrají nejrůznější písně z celé své kariéry.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Skupina vznikla v roce 1975. Za více než čtyřicet let existence nahrála šestnáct studiových alb a vystřídala tři zpěváky. Prvním byl Paul Di'Anno, po dvou albech ho ale vystřídal Bruce Dickinson, který s kapelou nazpíval její nejslavnější písně. Dickinson ale v roce 1993 odešel na sólovou dráhu, a tak místo něj začal zpívat Blaze Bayley. Dickinson se ale v roce 1999 do Iron Maiden vrátil a působí v nich dodnes. 

 

 

S Iron Maiden přijedou do Prahy i dvě předkapely. Prví z nich, australští Airbourne, hrají hudbu podobnou AC/DC. Na českých festivalech patří pravidelně k nejlepším a nejočekávanějším hudebníkům. Druhým předskokanem Iron Maiden budou Lord of the Lost, gothicrocková skupina z Německa.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.