pátek, 15 listopad 2019 15:23

Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Doporučený

Napsal(a)
Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Maskot Eddie je nedílnou součástí každého koncertu Iron Maiden. Zdroj: John McMurtrie/oficiální webové stránky kapely Iron Maiden

Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

Iron Maiden, britští tahouni celé metalové scény, se v létě opět chystají navštívit Prahu. Do té se vrátí po dvou letech. A zatímco při své poslední návštěvě hráli na letišti v Letňaněch, příští rok zahrají na Sinobo Stadiu ve Vršovicích. Koncert se uskuteční v úterý 7. července 2020. Iron Maiden zahrají nejrůznější písně z celé své kariéry.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Skupina vznikla v roce 1975. Za více než čtyřicet let existence nahrála šestnáct studiových alb a vystřídala tři zpěváky. Prvním byl Paul Di'Anno, po dvou albech ho ale vystřídal Bruce Dickinson, který s kapelou nazpíval její nejslavnější písně. Dickinson ale v roce 1993 odešel na sólovou dráhu, a tak místo něj začal zpívat Blaze Bayley. Dickinson se ale v roce 1999 do Iron Maiden vrátil a působí v nich dodnes. 

 

 

S Iron Maiden přijedou do Prahy i dvě předkapely. Prví z nich, australští Airbourne, hrají hudbu podobnou AC/DC. Na českých festivalech patří pravidelně k nejlepším a nejočekávanějším hudebníkům. Druhým předskokanem Iron Maiden budou Lord of the Lost, gothicrocková skupina z Německa.

Přehled

 • Název akce: Iron Maiden: Legacy of the Beast Tour
 • Datum: úterý, 07 červenec 2020
 • Místo: Sinobo Stadium Praha
 • Cena: 1490-2190 Kč

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };