Jasná páka ohlašuje turné No Sex No Drugs!

Legenda české nové vlny, skupina Jasná páka vydala v březnu dvojalbum a v tuto chvíli ohlašuje podzimní turné s názvem No Sex No Drugs Tour 2014, které zahrnuje 15 štací.

Jasná páka Jasná páka Zdroj: www.nedori.cz

 

Turné začne 18. září v kulturním domě v Čelákovicích a zakončeno bude 9. listopadu 2014 dvojkoncertem v Paláci Akropolis v Praze.

„V minulosti jsme hrávali dvojkoncerty na Chmelnici. Rádi bychom si tuto tradici zopakovali a taky chceme, aby rodiče mohli vzít s sebou děti na koncert. Takové klidné nedělní odpoledne s Jasnou pákou v Akropoli", dodává Michal Ambrož. Mimo českých měst, jako je například Ostrava, České Budějovice, Zlín nebo Brno, je také součástí jeden koncert 25. září v Bratislavě. Jasná páka vyráží na turné v sestavě Michal Ambrož, David Koller, Vladimír Zatloukal, Petr Váša, Radovan Jelínek, Marek Minárik, Magdalena Krištofeková a Pája Táboříková.

Před několika dny vydala kapela také svůj první oficiální videoklip k singlu Konec nočních toulek, který zpívá David Koller. Ten se společně s Petrem Vášou a Radovanem Jelínkem autorsky podílel na celé Černé desce, což je vůbec první studiová deska Jasné páky. Ta je součástí v březnu vydaného dvojalba Stará vlna s novým obsahem. Na druhé placce jsou pak živé nahrávky z loňských koncertů. Celé album ihned po vydání sesbíralo velmi kladné recenze.

 

 

Jasná páka patřila v 80. letech mezi přední představitele nové vlny. Ovšem obsah a sdělení jejích textů zapříčinily to, že se kapela ocitla na seznamu zakázaných kapel. Celostátní zákaz hraní pak zapříčinil konec Jasné páky a její rozpad. Dohromady se znovu dali po 20 letech u příležitosti otevření multikulturního centra Meet Factory před 6 lety.

 

Čtěte také: Jasná páka vydává po 30 letech své první oficiální album

 

No Sex No Drugs Tour 2014:
18.9. Čelákovice,  19.9. Havlíčkův Brod, 25.9. Bratislava, 26.9. Krnov, 28.9. Ostrava, 1.10. Ústí nad Labem, 2.10. Jablonec, 3.10. Chomutov, 9.10. Přerov, 10.10. Zlín, 11.10. Vysoké Mýto, 14.10. Olomouc, 15.10. Brno, 17.10. České Budějovice, 9.11. Praha

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>