03.11.2015 0:39

Jediná oficiální show skupiny Genesis poprvé v Praze

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zažít znovu skutečnou atmosféru původních koncertů legendárních Genesis. The Musical Box uvádí projekt Selling England by the Pound, což je jediná show na světě autorizovaná skupinou Genesis a Peterem Gabrielem.

Historie Genesis začíná v r. 1966, avšak teprve na počátku 70. let skupina způsobila skutečně revoluční převrat v přístupu k rockovým koncertům. Phil Collins, Steve Hackett, Tony Banks, Mike Rutherford a Peter Gabriel začali skládat složitější hudbu plnou emocí, která se stala základem jejich velkolepých živých koncertů. Jejich umění je nadčasové do té míry, že i po letech působí jejich vystoupení veskrze současně a těší se kultovní přízni mnoha fanoušků. Zařadili se mezi klasiky žánru.

Tým hudebníků, techniků a sběratelů začal v r. 1993 věrně, s precizní pečlivostí a smyslem pro detail reprodukovat koncerty Genesis z éry Petera Gabriela. Tak začal i projekt s názvem The Musical Box. Zadání i inspirace byly zřejmé: pokusit se znovu předvést kouzlo koncertů původních Genesis a dát tak lidem jedinečnou příležitost zažít znovu skutečnou atmosféru jejich původní show, jako by se opět ocitli na koncertě Genesis. Koncert The Musical Box kombinuje původní živé obrázky se studiovými nahrávkami, efekty a hudbou.

Věrná vizuální rekonstrukce show je založena na několika stovkách diapozitivů, nehledě na hodiny dotáček profesionálních i amatérských filmů. Každou sekvenci bylo třeba analyzovat kvůli choreografii a světelným efektům. Velmi obtížné bylo zrekonstruovat všechny kulisy show, zvláště pak použité látky, jež měly velmi specifickou kvalitu. Na masky se použily sádrové odlitky jednotlivých hudebníků. Všechny kostýmy byly ušity věrně podle originálů. Největším oříškem bylo sehnat původní materiály, které se dnes už nepoužívají. Také většina různých stylů líčení Petera Gabriela byla použita s věrností původní show. V nové show jsou použity původní diapozitivy. Celkem pět projektorů promítá během koncertu na 185 diapozitivů.

The Musical Box používá osvětlení z poslední verze původního turné Genesis. Všechny ostatní zvláštní efekty z původní show jsou zrekonstruovány včetně použití plamenů. The Musical Box sehnali stejné projektory, jaké na efekt plamenů použili kdysi Genesis. Lampy jsou opatřeny barevným ručně malovaným sklem, které se otáčí před 2000 ampérovou lampou. I dnes je tento ohňový efekt velmi působivý!
K rekonstrukci výbuchu se uskutečnila řada zkoušek. Dokonce i jednoduchá zrcadlová koule vytváří skvělé světelné efekty. Při koncertu je použita široká výbava. Samotné sestavení jeviště trvá kolem 8 hodin a pracuje na něm velké množství technického personálu. Celá show poskytuje dnešnímu divákovi velmi intenzivní zážitek, plný emocí a novátorských postupů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.