V létě zazářil na Colours of Ostrava, nyní míří maskovaný Danger do Roxy

Jedno z největších překvapení letošního ročníku barevného festivalu zařídil francouzský hudebník a producent Danger, který si v Dolních Vítkovicích se svým hutným electro houseovým setem získal nejednoho fanouška. Nyní míří do Prahy, kde své mašinky rozjede na Mikuláše v Roxy.

Danger přijede do Roxy Danger přijede do Roxy Zdroj: youtube.com

Danger, vlastním jménem Franck Rivoire, je vystudovaným výtvarníkem a grafickým designérem. Ostatně, tomuto oboru se také profesionálně věnuje. To má vliv i na jeho vystoupení, neboť vizuální stránka tu hraje nezanedbatelnou roli. Hudebník na pódiu téměř vždy vystupuje v masce, s níž se inspiroval u krajanů Daft Punk a u jedné z postaviček z počítačové hry Final Fantasy. Dva bílé reflektory místo oči mu osvětlují mixážní pult, na němž tvoří muziku, jež vás sama zavede do světa starých počítačových her a filmů. Silná nostalgie po osmdesátých letech je jednou z nejcharakterističtějších prvků jeho muziky.

Rivoire vydal od konce roku 2007 do dnešního dne pouze 4 EP nahrávky, i přesto si ale stihl vytvořit slušnou fanouškovskou základnu, ať už koncertováním po celém světě či remixy skladeb známých interpretů – vzpomeňme například In For the Kill od La Roux či All the Right Moves od One Republic. Mimo to má vlastní label 1789 a spolu s pařížským umělcem Raphaëlem Sibonim se věnuje projektu Sunset, který se snaží propojit elektronickou muziku se současným uměním.

Holdujete-li elektronické muzice, neměli byste si Dangerovo vystoupení 5. prosince v Roxy nechat ujít. Představí se tu od desáté hodiny večerní.

Další informace

  • Název akce: Danger
  • Datum: sobota, 05 prosinec 2015
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 390/440/490 Kč

Zanechat komentář