Jižanský double v podání Skinny Molly

Rocková kapela Skinny Molly přijíždí do České republiky odehrát svůj dvojkoncert v rámci turné ke třetí desce, která vyjde tento měsíc. Skinny Molly vystoupí 24. října v Olomouci a 25. října v Plzni.

Skinny Molly Skinny Molly Zdroj: www.ozzyapotkan.cz

Skinny Molly je americká kapela, která se odkazuje na největší legendy jižanského rocku, a to kapely Lynyrd Skynyrd a Molly Hatchet. Založil ji v roce 2004 kytarista a zpěvák Mike Estes společně s dalším představitelem jižanského rocku, kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly je tedy složením jmen působišť obou zakladatelů. Estes prožil devadesátá léta v kapele Lynyrd Skynyrd a Hlubek působil v Molly Hatchet.

Kapela vydala debut s názvem No Good Deed v roce 2008, ovšem již bez Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Estes souběžně hrál s kapelou Blackfoot, která byla dalším zastupitelem jižanského rocku. Skupina Blackfoot končí v roce 2011 a Estes se začíná plně věnovat Skinny Molly. Druhá deska na sebe nenechá dlouho čekat a v roce 2012 vychází album Haywire Riot. Tato deska také poprvé přivezla Skinny Molly do České republiky. V současné chvíli kapela ve složení Mike Estes - kytara a zpěv, Jay Johnson - kytara a zpěv, Luke Bradshaw - basa, Kurt Pietro - bicí vyráží na turné, které zavítá dvěma zastávkami opět do České republiky. V pátek 24. října se zastaví v olomouckém Bounty Rock Café, kde bude předskakovat kapela Again, a o den později, 25. října, zahraje v plzeňském House of Blues. Jako předkapela pro plzeňský koncert vystoupí skvělá česká kapela Pumpa.

Čtěte také: Jack White vystoupí v Praze 

Tvorba SKINNY MOLLY představuje zdařilý mix countryrockového projevu Lynyrd Skynyrd s mnohem hutnějším rockovým výrazem Blackfoot. Koncertní setlist tak slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů SKINNY. Dojde na hity typu Train Train od Blackfoot či dnes již legendární jižanskou hymnu Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd.

Jste-li příznivcem této kapely nebo je jižanský rock vaší krevní skupinou, neváhejte a navštivte jeden z těchto koncertů Skinny Molly. Vstupenky za 450 Kč je možno zakoupit v sítích Eventim, Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro a Ticket-art.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Další informace

  • Název akce: Skinny Molly
  • Datum: sobota, 25 říjen 2014
  • Místo: Plzeň
  • Cena: 450 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář