Jubilejní ročník Zimních Masters of Rock nabídne tři premiéry

Desátý ročník jednodenního festivalu Zimní Masters of Rock se uskuteční 22. listopadu v hale Euronics ve Zlíně a láká nejen na hvězdné Edguy. Švédská heavymetalová sebranka Bloodbound přijede na Masters se zbrusu novým, na pódiu ještě nezahraným, materiálem. Těšit se ale můžeme i na jejich melodičtější krajany Amaranthe, americkou rockovou ikonu 80. let Lizzy Borden či tvrďáky z Morbid Angel. 

Tobias Sammet se společně se kapelou Edguy objeví na zimní mutaci festivalu Masters of Rock Tobias Sammet se společně se kapelou Edguy objeví na zimní mutaci festivalu Masters of Rock Zdroj: Tereza Ticháčková / Musicweb.cz

Festival Masters of Rock pořádaný každoročně ve Vizovicích se velice rychle a hluboko zaryl do srdcí všech fanoušků. A to nejen díky kráse Valašska a kvalitě místní pálenky, ale především díky skvělé nabídce hard'n'heavy muziky. A jelikož užívat si takového skvělého mixu jen jednou ročně je zatraceně málo, rozhodli se pořadatelé vytvořit i zimní verzi tohoto festivalu. Letos se tak již po desáté bude ve zlínské hale Euronics pořádat jednodenní svátek metalové hudby s názvem Zimní Masters of Rock.

Jako hlavní hvězda večera vstoupí německá skupina powermetalových šašků - Edguy. Pro skupinu to bude jediná zastávka v České republice v rámci aktuálního turné, a tak se vytasí s kompletním tour setem a velkolepou pódivou produkcí k albu Space Police - Defenders of the Crown. Dočkáme se tedy velkolepé show, jejíž součástí budou zcela jistě vtípky frontmana Tobiase Sammeta. Ten si dle svých vlastních slov současné turné užívá a album Space Police považuje za zdařilé: "Zpívám ten materiál denně, dokonce i rok poté, co jsme ho produkovali. Space Police je pravděpodobně naše doposud nejkomlexnejší a nejuspokojivější CD."

 

Zatímco Edguy jsou v ČR stálými hosty, hairmetalové veterány Lizzy Borden čeká vůbec první kocert v našich končinách. Bratři Gregory Charles a Joey Scott Hargesovi, kteří před třiceti lety skupinu založili, přivezou se svými hity atmosféru osmdesátých let, kdy kralovali ve vysílání MTV (Jo! To byla doba, kdy tato stanice ještě vysílala pořádnou muziku!).

Floridští matadoři death metalu Morbid Angel slaví na evropském turné třicetileté výročí od svého vzniku a dvacet let od vydání mistrovského alba Covenant. Toto album se pak skupina chystá na pódium zahrát celé, a to i přesto, že sestava, která je zodpovědná za jeho vydání, se na pódiu neukáže. Společně s kytaristou Treyem Azagthothem se tak ve Zlíně objeví zpěvák a basák Evil D, druhé kytary se chopí Destructhor a za bicí usedne nejčersvější člen kapely Tim Yeung.

Zcela nový materiál naopak mají v plánu zahrát švédští Bloodbound, kteří své šesté studiové album Stormborn přivezou pouhý den po jeho vydání. Návštěvníci Masters tak budou mít jedinečnou možnost jako první na světě slyšet nové skladby. Navíc si skupina v rámci oslavy deseti let své existence přichystala pro fanoušky autogramiádu, kde si budou moci nechat právě toto CD podepsat, neboť bude dostupné ve festivalovém obchodě. 

Nové album v listopadu představí i pěvecký trojlístek Amaranthe. Tito švédští představitelé melodického metalcore mají na kontě již dvě skvělá alba - eponymní Amaranthe a záležitost jménem Nexus - a na nové desce Massive Addictive ukazují, že chuť a síla psát hity je neopouští. Vystoupení Švédů tak bude pro poslední počin, který vyšel v úterý 21. října, premiérou. Přejeme jim proto, aby jejich vystoupení nezkazily výpadky zvukotechniky jako loni ve Vizovicích.

Další účinkující - Van Canto - také nabízí skvělý vokální zážitek, avšak na úplně jiné úrovni. Tato německá šestice totiž kromě bicích a kytary nepoužívá žádné nástroje a veškerá produkce se line jen z hrdel zpěváků. Kromě vlastní tvorby také jakožto ojedinělá metalová acapella předělávají osvědčené fláky. Pod jejich taktovkou tak vyšla třeba píseň Paranoid od Black Sabbath, která se objevila na novém albu Dawn of the Brave. Část Zimních Masters of Rock bude potom patřit i sólovému projektu kytaristy Van Canto Stefana Schmidta - skupině Heavatar, ve které kromě něj účinkují další zkušení metalisté jako David Vogt (Powerwolf), Sebastian Scharf (ex-Fading Starlight) a Jörg Michael (ex-Stratovarius, ex-Running Wild, ex-Rage).

Poslední oznámenou kapelou jsou bavorští Winterstorm, kteří svým mixem power a folk metalu budou otevírat festival. Tento řízný melodický metal s nádechem vikingské dravosti stojí za to slyšet. Vyplatí se tak, když do Zlína dorazíte již na začátku dne. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář