Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

Henjo Richter v Paláci Akropolis. Henjo Richter v Paláci Akropolis. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Bubeník Michael Ehré a kytarista Henjo Richter se rozhodli pro společnou cestu a založili si kapelu The Unity, v jejíž hudbě se melodický metal kombinuje s prvky hard rocku. Protože ve dvou se kapela dělá těžko, přibrali do party ještě zpěváka Gianbu Manentiho, kytaristu Stefa E., basáka  Jogiho Sweerse a klávesáka Saschu Onnena, s nimiž se Ehré znal ze svého dřívějšího působiště, kapely Love.Might.Kill. 

Jakmile byla sestava na světě, hudebníci neváhali, pustili se do práce a výsledkem jejich snažení se stalo bezejmenné debutové album z roku 2017. Během té spousty koncertů a bezpočtu hodin ve zkušebně jsme s Michaelem zjistili, že jsme oba stejně hudebně i lidsky  naladění. A tak nás napadlo začít soustředit tu část naší kreativity, jdoucí mimo Gamma Ray, do nové kapely," vysvětluje Richter. The Unity má pro tyto plány dokonalou sestavu," dodává.

 

 

Následovalo úspěšné turné, které Richterovu partu přivedlo několikrát i do Česka. O rok později se diskografie The Unity rozrostla o druhý přírůstek, album Rise. Nové písně jsou odrazem úžasné energie a neskutečně nadšených ohlasů na naše vystoupení, ale také velmi pozitivních reakcí v médiích," okomentoval novinku Ehré.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Rok po vydání tedy kapela přijede novinku představit do České republiky. V programu má hned dvě zastávky. 25. října dorazí do Prahy, aby se zahrála v klubu Nová Chmelnice, a následující večer se přesune do zlínského Masters of Rock Café. Na obou štacích večer zahájí česká kapela s mezinárodními ambicemi Symphonity.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

  Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.

 • Foto: Paul Gilbert, Rock Café, Praha, 1. 10. 2019

  Po 11 letech vystoupil sólově v Praze americký kytarový virtuos Paul Gilbert. Přijel v rámci svého turné k nové desce, která nese příznačný název "Behold Electric Guitar". Několik písní právě z této nové desky zahrál Paul Gilbert hned v úvodní části. Zhruba od poloviny koncertu došlo také na instrumentální verze slavných rockových písní, ve kterých zpěv nahradil svou dokonalou slide technikou. Zahrál například hity Carry On Wayward Son od skupiny Kansas, Runnin' With the Devil od Van Halen či Pride od U2. Jako přídavek zahrál a zazpíval ikonické blues od Jimiho Hendrixe Red House. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.