Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

Henjo Richter v Paláci Akropolis. Henjo Richter v Paláci Akropolis. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Bubeník Michael Ehré a kytarista Henjo Richter se rozhodli pro společnou cestu a založili si kapelu The Unity, v jejíž hudbě se melodický metal kombinuje s prvky hard rocku. Protože ve dvou se kapela dělá těžko, přibrali do party ještě zpěváka Gianbu Manentiho, kytaristu Stefa E., basáka  Jogiho Sweerse a klávesáka Saschu Onnena, s nimiž se Ehré znal ze svého dřívějšího působiště, kapely Love.Might.Kill. 

Jakmile byla sestava na světě, hudebníci neváhali, pustili se do práce a výsledkem jejich snažení se stalo bezejmenné debutové album z roku 2017. Během té spousty koncertů a bezpočtu hodin ve zkušebně jsme s Michaelem zjistili, že jsme oba stejně hudebně i lidsky  naladění. A tak nás napadlo začít soustředit tu část naší kreativity, jdoucí mimo Gamma Ray, do nové kapely," vysvětluje Richter. The Unity má pro tyto plány dokonalou sestavu," dodává.

 

 

Následovalo úspěšné turné, které Richterovu partu přivedlo několikrát i do Česka. O rok později se diskografie The Unity rozrostla o druhý přírůstek, album Rise. Nové písně jsou odrazem úžasné energie a neskutečně nadšených ohlasů na naše vystoupení, ale také velmi pozitivních reakcí v médiích," okomentoval novinku Ehré.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Rok po vydání tedy kapela přijede novinku představit do České republiky. V programu má hned dvě zastávky. 25. října dorazí do Prahy, aby se zahrála v klubu Nová Chmelnice, a následující večer se přesune do zlínského Masters of Rock Café. Na obou štacích večer zahájí česká kapela s mezinárodními ambicemi Symphonity.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.