středa, 10 červenec 2019 15:36

Bruce Dickinson představí v Praze svou knihu

Napsal(a)
Bruce Dickinson se naposledy českému publiku představil loňské léto, společně s Iron Maiden. Bruce Dickinson se naposledy českému publiku představil loňské léto, společně s Iron Maiden. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Bruce Dickinson se opět představí českému publiku. Tentokrát ale bez své domovské kapely Iron Maiden. V Praze představí svou knihu What Does This Button Do?, která je jeho autobiografií. Dickinson bude vyprávět historky ze svého života a hodlá i odpovídat na dotazy publika. 

Zpěvák Bruce Dickinson z britských Iron Maiden se opět chystá na turné. Tentokrát si ale dá od zpívání pauzu. Na šňůře totiž představí svou autobiografickou knihu What Does This Button Do?. První zastávkou jeho knižního turné je Česká republika. Zde vystoupí 25. října v pražském O2 universu. Během více než dvouhodinového představení má Dickinson představit nejen knihu, ale i konkrétní historky ze života, někdy i ty, které se na papír nedostaly. Své vyprávění doprovází vtipy, fotografiemi a svým vlastním, často sebekritickým humorem. V druhé části večera hodlá odpovídat na jakékoliv dotazy publika.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Autobiografie What Does This Button Do? vyšla v roce 2017, český překlad zatím neexistuje. Dickinson v ní vypráví o svém životě od dětství až do současných let. Nešetří při tom suchým britským humorem ani velkou dávkou sebekritiky. A to i v případech, kdy píše o nelehkých částech života. V knize kromě své hudební kariéry popisuje i své další zájmy - letectví, historii, šerm, scénáristiku, pivo a další.

 

 

Zpěvák Bruce Dickinson se do kapely Iron Maiden dostal v roce 1981. Působil v ní až do roku 1993, kdy se vydal na sólovou dráhu. Turné skupiny využíval i k účasti na mezinárodních šermířských soutěžích v šermu kordem. Do Iron Maiden se vrátil v roce 1999 a působí u nich dodnes. 

Přehled

 • Název akce: Bruce Dickinson - What Does This Button Do? - představení knihy
 • Datum: pátek, 25 říjen 2019
 • Místo: O2 universum Praha
 • Cena: 990 - 1 590 Kč

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články