01.06.2024 16:01

Kiefer Sutherland se vrátí se svým bandem do Prahy Doporučeno

Kiefer Sutherland zahrál před rokem v pražském Lucerna Music Baru. Kiefer Sutherland zahrál před rokem v pražském Lucerna Music Baru. Foto: Karla Tallas/musicweb.cz

Jméno Kiefer Sutherland budou znát především filmoví fanoušci. V posledních letech se ale z filmových pláten a televizních obrazovek stěhuje na koncertní pódia. 2. srpnase se svou kapelou potřetí představí také českým fanouškům na pražské Občanské plovárně.

Kiefer Sutherland patřil na přelomu osmdesátých a devadesátých let ke zlaté hollywoodské mládeži. Jeho rodiče byli slavní herci (otce Donalda Sutherlanda jsme mohli vidět třeba v Tuctu špinavců) a tak měl start do kariéry poměrně usnadněný. Průlomem byl hlavně western Mladé pušky, kde se objevil po boku mnoha populárních souputníků, mimo jiné i Charlieho Sheena.

Jak se blížil konec století, Kiefer se z velkého plátna postupně vytrácel a zdálo se, že jeho kariéra se chýlí k neslavnému konci. Jenže to už na něj v televizi čekala jeho životní role. Protiteroristický agent Jack Bauer ze seriálu 24 hodin, vyznačující se nekompromisním přístupem, se díky němu stal kultovní postavou. Seriál si po celém světě získal zástupy fanoušků a běžel až do roku 2010.

Ke country přičichnul začátkem devadesátých let. V té době byl profesionálním závodníkem v ropingu, tedy kovbojském umění s lasem. Také byl takřka deset let vlastníkem ranče. “Jako závodník jsem trávil spoustu času na cestách s těmi nejlepšími kovboji,” vzpomíná,”a tehdy jsem začal poslouchat hodně country, protože v rádiu nic jiného nehrálo. Waylon Jennings, Merle Haggard, Willie Nelson, všichni tihle chlapíci byli v písních vypravěči svých vlastních příběhů. To je to samé, co mě zaujalo na herectví. To vyprávění vlastních příběhů stylem, jaký v rock’n’rollu najít nemůžete.”

V roce 2001 spoluzakládá label Ironworks, ale vlastní hudební kariéru zahajuje až o nějakých patnáct let pozdějit. Debutové album Down In a Hole vyšlo v roce 2016 pod hlavičkou Ironworks, následovník Recless & Me už pod křídly koncernu BMG. Do následného turné zahrnul i svou první zastávku v Praze a jednalo se o jeden z posledních koncertů před vypuknutím covidové pandemie. Zatím posledním albovým zářezem je Bloor Street z ledna 2022. Koncert proběhne v rámci evropského turné s názvem Chasing the Sun.

Lístky jsou k zakoupení zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.