KISS Monster Tour 2013 doveze slavné hudebníky i do Prahy

Americká rocková legenda, kapela KISS, vydává své dvacáté album s názvem Monster a zároveň vyráží na stejnojmenné koncertní turné. Předprodej na jejich představení 14. června v pražské O2 aréně byl již zahájen. Spolu se zbrusu novými písněmi se samozřejmě můžeme těšit na nesmrtelné songy zahalené do parádní pódiové show, jak to Kissáci umějí.

KISS KISS Zdroj: Live Nation

Rockeři, pro něž jsou typické jejich hororové masky včetně výrazných kreseb na obličejích, divoké koncerty plné efektů a přímočarých zpěvných glamrockových melodií, hrají již od roku 1973. U zrodu kapely stál zpívající basista Gene Simmons (vlastním jménem Eugene Klein) a zpívající kytarista Paul Stanley (vlastním jménem Stanley Eisen). Úvodní čtveřici pak doplnili bubeník Peter Criss (vlastním jménem Peter Criscuola) a kytarista Ace Frehley (vlastním jménem Paul Daniel Frehley).

Hned od začátku se od ostatních kapel výrazně odlišili svou image - výrazný make up, kostýmy, bombastická jevištní show. To vše dokreslovalo jejich osobitý hudební styl na pomezí glam rocku a tehdejšího hard rocku s jednoduchými, údernými a lehce zapamatovatelnými slogany.

Svůj první hudební debut KISS vydali již v roce 1974 a brzy následovala další alba (dodnes patřící k nejvýraznějším z celé jejich kariéry), jakými jsou Hotter Than Hell, Dressed to Kill, Alive!, Destroyer, Love Gun a Alive II. Další desky, tentokrát sólové všech členů kapely, vydali v roce 1978 v jednom dni. V roce 1979 pak deska Dynasty přinesla jejich doposud nejznámější hit I Was Made for Lovin' You.

 

 

Z něj už je patrný příklon ke komerčnějším trendům. Kissáci na počátku osmdesátých let odložili kostýmy a došlo k několika personálním změnám. V roce 1996 se pak opět sjednotila původní sestava muzikantů. Na jejich comebackový koncert bylo 20. dubna 1996 prodáno čtyřicet tisíc vstupenek za rekordních čtyřicet sedm minut.

Jejich staronová sestava byla oficiálně potvrzena až do roku 2002 a během té doby KISS dvakrát koncertovali i v Praze. Nadešly opět personální změny v teamu, další vydané, ale ne příliš úspěšné desky, záznam koncertu Millenium 2000, velké vyprodané turné v roce 2008 po Evropě a Skandinávii, kdy svou ohromnou show spatřili i fanoušci ve vyprodané pražské O2 aréně. Raritou tohoto koncertu bylo i natočení živého 2CD, které si mohli návštěvníci během koncertu objednat a po jeho skončení ihned zakoupit. Zazněla v něm i zdravice Gene Simmonse pražským posluchačům. Jak to v tak rekordním čase stihli lze jen hádat, ale o tento počin byl enormní zájem.

Monster má velké ambice

Nad překvapením červnového Monster turné prozatím visí velký otazník. Nikdo neví, zda bude, a pokud ano, jak bude vypadat. Paul Stenley však o albu prohlásil: „Monster je tutově největší vrchol všeho, co kapela doposud udělala."

V Praze KISS zahrají 14. června 2013 ve složení Gene Simmons (basa, zpěv), Paul Stanley (zpěv, kytara), Tommy Thayer (kytara, zpěv) a Eric Singer (bicí, zpěv). Vstupenky je možné zakoupit již dnes v síti Sazkaticket.
 

Další informace

  • Název akce: KISS Monster Tour 2013
  • Datum: pátek, 14 červen 2013
  • Místo: O2 arenaPraha
  • Cena: 1090 - 1790 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář