pátek, 31 květen 2019 10:00

Kiss se přijedou rozloučit s Prahou

Napsal(a)
Dalšího studiového alba Kiss už se nejspíš nedočkáme, ale dvojka Stanley - Simmons určitě najde nové způsoby, jak značku kapely zpeněžit. Dalšího studiového alba Kiss už se nejspíš nedočkáme, ale dvojka Stanley - Simmons určitě najde nové způsoby, jak značku kapely zpeněžit. Zdroj: propagační materiály Kiss

Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a cesta ji zavede i do Prahy, kde se 19. června představí na stadionu v pražském Edenu. Záda jim budou krýt skutečně exkluzivní jména - asi nejslavnější texaský trojlístek ZZ Top a jedna z nejvýraznějších českých supergroup BSP.

Zdaleka to není poprvé, co se čtyři muži v make-upu - Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer a Eric Singer - rozhodli ukončit kariéru velkým turné na rozloučenou. A možná to opravdu není úplně naposled. Jenže, stejně jako u dalších generačních souputníků těchto veteránů rockových pódií platí, že čas zkrátka obelhat nelze. A tak je stále pravděpodobnější, že tentokrát je to naposled už skutečně definitivní.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Kiss vyvrhla newyorská scéna počátkem sedmdesátých let a zpočátku to vypadalo, že tahle pomalovaná čtyřka velkou díru do světa neudělá. Vše se zlomilo až legendárním živákem Alive!, na kterém se podařilo zachytit nespoutanou energii živých vystoupení. A díky kombinaci skladatelského a obchodního umu ústřední dvojky Stanley/Simmons Kiss chytli příležitost za pačesy a dnes platí za asi nejúspěšnější značku v hudebním světě.

Mají za sebou rozchod, reunion a další rozchod se dvěma původními členy - Acem Frehleym a Peterem Crissem, období bez masek i komerční karamboly. Vydali více než dvacet studiových alb, posledním z nic je Monster z roku 2012. Jejich podobizny jsou doslova na všem, od figurek, hrníčků, ručníků po pinbally, ptačí budky a dokonce i rakve. Pojem Kiss se zkrátka stal obchodní značkou a jedním ze symbolů amerického snu.

 

 

Historie texaských renegátů ZZ Top sahá ještě o něco dále než u Kiss, konkrétně do roku 1969. U jejího zrodu stál kytarista a zpěvák Billy Gibbons, ke kterému se po několika změnách v sestavě o rok později přidali basák Dusty Hill a bubeník Frank Beard. V těch dobách ještě Hill s Gibbonsem neměli své charakteristické plnovousy a hudebně se pohybovali v oblasti blues rocku. Do něj postupně zakomponovávali další a další elementy, až se propracovali ke svému nezaměnitelnému zvuku.

Největší úspěchy zaznamenali ZZ Top v osmdesátých letech s alby Eliminator a Afterburner. Výrazný podíl na tom měly syntezátory a taneční tempo písní jako Legs nebo Gimme All Your Lovin'. V devadesátých letech od opulentních produkcí ustoupili a vrátili se ke kytarovějšímu zvuku. Vzhledem k tomu, že všichni tři členové letos oslaví sedmdesáté narozeniny, je možné, že i ZZ Top se u nás také objeví naposledy.

 

 

Poslední na seznamu je česká trojka BSP - tedy Balage, Střihavka, Pavlíček. Jedná se o seskupení výrazných osobností české hudební scény bodující v devadesátých letech hlavně ikonickou baladou Země vzdálená. Na kontě mají dvě alba - anglicky zpívané BSP I: Ota Balage For Kamil Střihavka By Assistance Michal Pavlíček z roku 1993 a o rok mladší BSP II: Michal Pavlíček For Kamil Střihavka With The Assistance Of Ota Balage. Letos slaví čtvrt století existence, což chtějí oslavit nejen tím, že se vydají na turné, ale zároveň slibují i nahrávání nové hudby.

Přehled

 • Název akce: Prague Rocks 2019 - KISS, ZZ TOP
 • Datum: středa, 19 červen 2019
 • Místo: Sinobo Stadium Praha
 • Cena: 4 320 - 5 320 Kč

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };