čtvrtek, 23 květen 2019 18:29

Nestárnoucí Deep Purple se k nám vrací

Napsal(a)
Deep Purple Deep Purple Zdroj: pořadatel koncertu

Živoucí rocková legenda kapela Deep Purple se vrací v rámci prodlouženého turné „INFINITE“ LONG GOODBYE. Vloni v létě jsme je mohli slyšet v Brně, tentokrát si to namíří do Ostravy.

 

Kdo z milovníků klasického rocku by neznal jména Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří VIII. sestavu v historii kapely Deep Purple, jedné z nejzásadnějších kapel všech dob, která byla v roce 2016
uvedena do Rock'n'rollové Síně slávy. Během své dlouholeté kariéry dali Deep Purple vzniknout bezpočtu skladeb, které jsou dnes již považovány za naprostou klasiku. Zřejmě nejhranější skladbu Smoke on the Water si na koncertech spolu s
nimi zpívá většina diváků, alba jako In Rock (1970), Machine Head (1972) či kultovní Made in Japan (1973) nechybí v žádné sbírce jejich skalních příznivců.

 

 

Za dlouhou řadu let, po kterou Deep Purple působí na hudební scéně a patří mezi špičku klasických rockových kapel, si získali miliony posluchačů po celém světě. Otec, syn i vnuk v hledišti či na ploše před podiem není žádnou zvláštností,
neboť jejich hudba přesahuje generační rozdíly.
Nemá smysl zde vypočítávat, kolik prodali alb, odehráli koncertů a jak často a kdy obsadili různé hudební žebříčky. Místo toho vás zveme na koncert do Ostravy, který se uskuteční 4. prosince v Ostravar aréně. Ocenit kvalitu jejich hudby tak můžete na vlastní uši.
Vstupenky v cenovém rozpětí 990 - 1490 korun jsou již v předprodejních sítích a neváhejte, dost rychle mizí ...

Přehled

 • Název akce: Deep Purple
 • Datum: středa, 04 prosinec 2019
 • Místo: Ostravar aréna
 • Cena: 990 - 1.490 Kč

Další články

 • Foto: Don Airey & Friends, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 15. 3. 2019 Foto: Don Airey & Friends, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 15. 3. 2019

  Poctivý a hutný rock rozezněl v pátek Bounty Rock Café v Olomouci. Don Airey, klávesista od Deep Purple, se svými přáteli nám tu připravili skvělý hudební večer. Však také bylo natřískáno! Doprovodnou partičku kamarádů v současnocti tvoří Carl Sentance - zpěv (též Nazareth) Simon McBridge - kytara, Laurence Cottle - basa a Jon Finningan - bicí. Z této akce vám přinášíme fotoreport.

 • Cox&Vox vydali své druhé album Cox&Vox vydali své druhé album

  Plzeňská kapela Cox&Vox v únoru pustila do světa v pořadí svou druhou desku nazvanou Phantasmic.

 • Glenn Hughes v Roxy vzpomínal na Deep Purple Glenn Hughes v Roxy vzpomínal na Deep Purple

  Má-li hardrocková scéna najít nějakou svoji třetí cestu v tomto století, její největší nadějí je britský baskytarista Glenn Hughes, který v úterý 30. října vystoupil v pražském klubu Roxy.

 • Foto: Glenn Hughes, Roxy, Praha, 30. 10. 2018 Foto: Glenn Hughes, Roxy, Praha, 30. 10. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z pražského koncertu bývalého baskytaristy a zpěvák Deep Purple Glenna Hughese. Ten se představil v rámci svého aktuálního turné "Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live" v klubu Roxy. Tam přehrál svým fanouškům celou řadu hitů Deep Purple, jako například Stormbringer, You Keep on Moving či Burn.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };