neděle, 02 březen 2014 13:00

Klášter, ocelová křídla a metal: Rhapsody of Fire vyráží na šňůru s novým videoklipem

Napsal(a)
Rhapsody of Fire připravili pro fanoušky nový videoklip. Natáčecí kulisou se stal belgický cisterciácký klášter. Rhapsody of Fire připravili pro fanoušky nový videoklip. Natáčecí kulisou se stal belgický cisterciácký klášter. Zdroj: Rhapsodyoffire.com

Kromě turné a desky rovněž nový videoklip. Tak by se ve zkratce dal shrnout život italské hudební skupiny Rhapsody of Fire, která 20. března dorazí do pražské Retro Music Hall a o den později i do zlínského Masters of Rock Café jako speciální host německé power metalové formace Gamma Ray. 

Když se řekne Rhapsody of Fire, větší části metalových fanoušků – pomineme-li zaryté a nekompromisní milovníky tvrdších žánrů -  se vybaví úspěšný italský power metalový projekt založený Lucou Turillim a Alexem Staropolim. 

Telecí léta nového seskupení začínají v roce 1993 a končí o čtyři roky později, kdy kapela vydává první skutečné album. Do světa ten rok míří nejen desítka písní, ale také legenda o smaragdovém meči, které se v následujících letech dostane nejednoho pokračování, a rovněž specifická varianta metalu (tzv. film score metal) a hudba, již si snadno lze představit na pozadí epické bitvy o osud celého lidstva. 

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

A nyní - střih. Píše se rok 2014, skupina již léta brázdí metalové vody, má za sebou na deset originálních alb a velké množství změn. V roce 2006 naráží Italové na problém s ochrannou známkou, a proto název Rhapsody pro příště doplňují další slova – fakticky tedy vzniká Rhapsody of Fire, v roce 2012 pak dochází k rozdělení skupiny na dva celky – Turilliho a Staropoliho větev.

 

 

A zatímco Turilliho větev vydává nové album Ascending to Infinity ještě v témže roce, Strapoliho Rhapsody of Fire se s novou plackou Dark Wings of Steel ohlašují až na konci minulého roku. Čekání na vydání prvního videoklipu k některé z čerstvě vydaných písní však s vypuštěním nové desky nekončí. Naopak – až do 18. února letošního roku trvá, než oficiální stránky kapely ohlašují velký coming out

Titulní píseň Dark Wings of Steel, v níž mimo jiné zaznívá, že noční můry jsou skutečné a roztáhneme-li svá ocelová křídla, již nikdy nepřijde strach z bolesti a utrpení, získala své kulisy v cisterciáckém klášteře Abbaye de Villers ležícím poblíž belgické vesnice Villers-la-Ville.

Prohlédněte si také: fotoreport z vystoupení Luca Turilli's Rhapsody v pražském Matrixu  

Klášter byl založen již ve 12. století a díky své 850 let trvající historii je nejen místem, které je vhodné navštívit, chcete-li zjistit co nejvíce o životě cisterciáckých mnichů, ale – jak se ukázalo – též místem, do nějž lze krom koncertních a divadelních pódií nastěhovat i pětici démonických Italů a štáb společnosti AMF Records, která má celý počin na svědomí. 

Kromě nového alba a videoklipu pro své fanoušky kapela v posledních měsících připravila ještě jedno překvapení, a sice turné po boku Gamma Ray, které startuje již na konci března. A první zemí, která dvojici vystupujících přivítá, nebude nikdo jiný než Česká republika. Proto – nemáte-li co na práci a patříte-li k fanouškům zmíněných formací, připravte si zvukovody (a játra) a vyrazte 20. března do Prahy či o den později do Zlína. 

Přehled

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };