Kromě turné a desky rovněž nový videoklip. Tak by se ve zkratce dal shrnout život italské hudební skupiny Rhapsody of Fire, která 20. března dorazí do pražské Retro Music Hall a o den později i do zlínského Masters of Rock Café jako speciální host německé power metalové formace Gamma Ray. 

Když se řekne Rhapsody of Fire, větší části metalových fanoušků – pomineme-li zaryté a nekompromisní milovníky tvrdších žánrů -  se vybaví úspěšný italský power metalový projekt založený Lucou Turillim a Alexem Staropolim. 

Telecí léta nového seskupení začínají v roce 1993 a končí o čtyři roky později, kdy kapela vydává první skutečné album. Do světa ten rok míří nejen desítka písní, ale také legenda o smaragdovém meči, které se v následujících letech dostane nejednoho pokračování, a rovněž specifická varianta metalu (tzv. film score metal) a hudba, již si snadno lze představit na pozadí epické bitvy o osud celého lidstva. 

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

A nyní - střih. Píše se rok 2014, skupina již léta brázdí metalové vody, má za sebou na deset originálních alb a velké množství změn. V roce 2006 naráží Italové na problém s ochrannou známkou, a proto název Rhapsody pro příště doplňují další slova – fakticky tedy vzniká Rhapsody of Fire, v roce 2012 pak dochází k rozdělení skupiny na dva celky – Turilliho a Staropoliho větev.

 

 

A zatímco Turilliho větev vydává nové album Ascending to Infinity ještě v témže roce, Strapoliho Rhapsody of Fire se s novou plackou Dark Wings of Steel ohlašují až na konci minulého roku. Čekání na vydání prvního videoklipu k některé z čerstvě vydaných písní však s vypuštěním nové desky nekončí. Naopak – až do 18. února letošního roku trvá, než oficiální stránky kapely ohlašují velký coming out

Titulní píseň Dark Wings of Steel, v níž mimo jiné zaznívá, že noční můry jsou skutečné a roztáhneme-li svá ocelová křídla, již nikdy nepřijde strach z bolesti a utrpení, získala své kulisy v cisterciáckém klášteře Abbaye de Villers ležícím poblíž belgické vesnice Villers-la-Ville.

Prohlédněte si také: fotoreport z vystoupení Luca Turilli's Rhapsody v pražském Matrixu  

Klášter byl založen již ve 12. století a díky své 850 let trvající historii je nejen místem, které je vhodné navštívit, chcete-li zjistit co nejvíce o životě cisterciáckých mnichů, ale – jak se ukázalo – též místem, do nějž lze krom koncertních a divadelních pódií nastěhovat i pětici démonických Italů a štáb společnosti AMF Records, která má celý počin na svědomí. 

Kromě nového alba a videoklipu pro své fanoušky kapela v posledních měsících připravila ještě jedno překvapení, a sice turné po boku Gamma Ray, které startuje již na konci března. A první zemí, která dvojici vystupujících přivítá, nebude nikdo jiný než Česká republika. Proto – nemáte-li co na práci a patříte-li k fanouškům zmíněných formací, připravte si zvukovody (a játra) a vyrazte 20. března do Prahy či o den později do Zlína. 

Další informace

Zanechat komentář