Klášter, ocelová křídla a metal: Rhapsody of Fire vyráží na šňůru s novým videoklipem

Kromě turné a desky rovněž nový videoklip. Tak by se ve zkratce dal shrnout život italské hudební skupiny Rhapsody of Fire, která 20. března dorazí do pražské Retro Music Hall a o den později i do zlínského Masters of Rock Café jako speciální host německé power metalové formace Gamma Ray. 

Rhapsody of Fire připravili pro fanoušky nový videoklip. Natáčecí kulisou se stal belgický cisterciácký klášter. Rhapsody of Fire připravili pro fanoušky nový videoklip. Natáčecí kulisou se stal belgický cisterciácký klášter. Zdroj: Rhapsodyoffire.com

Když se řekne Rhapsody of Fire, větší části metalových fanoušků – pomineme-li zaryté a nekompromisní milovníky tvrdších žánrů -  se vybaví úspěšný italský power metalový projekt založený Lucou Turillim a Alexem Staropolim. 

Telecí léta nového seskupení začínají v roce 1993 a končí o čtyři roky později, kdy kapela vydává první skutečné album. Do světa ten rok míří nejen desítka písní, ale také legenda o smaragdovém meči, které se v následujících letech dostane nejednoho pokračování, a rovněž specifická varianta metalu (tzv. film score metal) a hudba, již si snadno lze představit na pozadí epické bitvy o osud celého lidstva. 

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

A nyní - střih. Píše se rok 2014, skupina již léta brázdí metalové vody, má za sebou na deset originálních alb a velké množství změn. V roce 2006 naráží Italové na problém s ochrannou známkou, a proto název Rhapsody pro příště doplňují další slova – fakticky tedy vzniká Rhapsody of Fire, v roce 2012 pak dochází k rozdělení skupiny na dva celky – Turilliho a Staropoliho větev.

 

 

A zatímco Turilliho větev vydává nové album Ascending to Infinity ještě v témže roce, Strapoliho Rhapsody of Fire se s novou plackou Dark Wings of Steel ohlašují až na konci minulého roku. Čekání na vydání prvního videoklipu k některé z čerstvě vydaných písní však s vypuštěním nové desky nekončí. Naopak – až do 18. února letošního roku trvá, než oficiální stránky kapely ohlašují velký coming out

Titulní píseň Dark Wings of Steel, v níž mimo jiné zaznívá, že noční můry jsou skutečné a roztáhneme-li svá ocelová křídla, již nikdy nepřijde strach z bolesti a utrpení, získala své kulisy v cisterciáckém klášteře Abbaye de Villers ležícím poblíž belgické vesnice Villers-la-Ville.

Prohlédněte si také: fotoreport z vystoupení Luca Turilli's Rhapsody v pražském Matrixu  

Klášter byl založen již ve 12. století a díky své 850 let trvající historii je nejen místem, které je vhodné navštívit, chcete-li zjistit co nejvíce o životě cisterciáckých mnichů, ale – jak se ukázalo – též místem, do nějž lze krom koncertních a divadelních pódií nastěhovat i pětici démonických Italů a štáb společnosti AMF Records, která má celý počin na svědomí. 

Kromě nového alba a videoklipu pro své fanoušky kapela v posledních měsících připravila ještě jedno překvapení, a sice turné po boku Gamma Ray, které startuje již na konci března. A první zemí, která dvojici vystupujících přivítá, nebude nikdo jiný než Česká republika. Proto – nemáte-li co na práci a patříte-li k fanouškům zmíněných formací, připravte si zvukovody (a játra) a vyrazte 20. března do Prahy či o den později do Zlína. 

Další informace

Zanechat komentář

?>