10.11.2012 13:00

Kosheen předvedou SaSaZu svou nezávislost

Bristolská electronická formace Kosheen se konečně vrací do dění se svou čtvrtou studiovkou jménem Independence. Vydání desky předcházelo nabytí skutečné nezávislosti: založení vlastního labelu. Oslavy proběhnou již brzy v holešovickém klubu SaSaZu.

V tvorbě skupiny Kosheen dominují od začátku její historie různé styly: od trip-hopu a taneční electroniky až po pop-rock. Její fanoušci se tedy mohli dlouhých pět let těšit i obávat, kam zanese kapelu bristolský vítr tentokrát.

Ten poprvé zadul v roce 2001 a přinesl s sebou taneční studiovou smršť s názvem Resist, která po cestě nabrala vlivy trip-hopu, drum’n’bassu a breakbeatu. Nejvýrazněji se prosadily dravé pecky jako Catch, Hide U, Cruelty nebo Harder, které se střídají s klidnějšími atmosférickými momenty v podobě I Want It All nebo Hungry.

 

 

Na druhé desce Kokopelli se bristolské meteorologické podmínky rapidně změnily a k moci se dostaly kytary. Nečekaný odklon k popu až pop-rocku se však skupině vyplatil a pecka All in My Head obsadila v britské hitparádě sedmé místo.

Následující období zakončené v roce 2007 vydáním desky Damage nazývají někteří zlí jazykové skutečným poškozením. Kosheen se vrátili k electronickým kořenům, které získaly poněkud temný nádech. Ač má album i svá slabá místa, ta zářivá je hravě překřičí: ať už jde o návykovou skladbu Overkill, pochmurnou Not Enough Love nebo tajemnou Your Life.

Konečně nezávislost!

Jak již bylo řečeno, letos na podzim konečně došlo na dlouho očekávanou nezávislost. Desku Independence zahajuje píseň Addict, která naznačuje, co se z vás může stát, pokud budete Kosheen poslouchat příliš dlouho. Hitovým potenciálem se pyšní následující Get a New One, ve které nečekaně zazní zvuk příchozí zprávy z jedné sociální sítě, což dokáže člověka při prvním poslechu pořádně zmást, zvláště pokud právě vůbec není připojen k internetu.

Na novou desku si koneckonců máte možnost udělat vlastní (živý) názor, a to 15. listopadu v pražském SaSaZu od 21 hodin. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream v ceně od 380 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.