Kytarový Fink zahraje Praze i Brnu

Fink už pár let ukazuje, že písničkářství může mít mnoho podob – náklonnost k elektronice, ambient, blues nebo folk. Poslední deska Hard Believer vyšla vloni pod jeho vlastním labelem R'COUP'D.

Fink Fink Zdroj: pořadatel koncertu

Vedle frontmana Fina Greenalla kapelu tvoří další dva členové - Tim Thortnon na bicí a kytaru a Guy Whittaker na basu. Album Hard Believer, v pořadí již šesté, je mistrovskou kolekcí písní od umělce na vrcholu svých tvůrčích sil. „Chtěli jsme jít o něco hloubš, měli jsme daleko větší hudební ambice," vysvětluje Fin, „chtěli jsme posunout zvuk kupředu a přitom neztratit sami sebe."

Před krátkou dobou kapele vyšla novinka Horizontalism, která obsahuje dub verze songů z poslední desky. Ačkoliv se může zdát jako ostrý kontrast k hudební produkci kapely v posledních letech, nachází posluchač stále totéž – horlivé vyprávění, zjevné emoce a temně krásnou atmosféru.

 

 

Turné s názvem Hard Believer bude mít hned dvě české zastávky - 9. listopadu v pražském Roxy, o den později v klubu Fléda v Brně. Vstupenky jsou v předprodejích GoOut.cz a Ticketpro.

Další informace

  • Název akce: Fink
  • Datum: pondělí, 09 listopad 2015
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář