Kytarový mág Slash opět přijede do Prahy

Po dvou letech se vrací do Prahy bývalý kytarista Guns N´Roses SLASH. Koncert se uskuteční 19. listopadu 2015 v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích. Slashe doprovodí partička The Conspirators a vynikající zpěvák Myles Kennedy.

Slash a Myles Kennedy v Lucerně Slash a Myles Kennedy v Lucerně Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Slash, vlastním jménem Saul Hudson, se stal známým jako solový kytarista rockové skupiny Guns N'Roses, kterou po neshodách v roce 1996 opustil. Již dva roky předtím začal s vlastním projektem Slash's Snakepit, kde působili bývalí spoluhráči z GNR Gilby Clark a Matt Sorum. Vydali dvě alba a v roce 2001 se skupina definitivně rozpadla. Následoval další solový projekt Velvet Revolver, kde se Slash opět sešel s bývalými kolegy z GNR Matt Sorumem a Duff McKaganem. Kapela nahrála celkem 3 alba a sklízela úspěch. Bohužel celý projekt doplatil na problémové chování zpěváka Scott Weilanda a kapela se ocitla bez zpěváka, který do této chvíle nebyl obsazen. Velvet Revolver, i přes sliby vydání dalšího alba, přestali fungovat.

Čtěte také Slash: Kytarový mistr opět nezklamal  


Na základě tohoto neúspěchu se Slash rozhodl jít cestou samostatného kytarového sólisty a v roce 2010 vydává úspěšné album SLASH. Na desku si přizval mnoho interpretů z oblasti rockové hudby, jako Ozzy Osbourn, Lemmy Kilmister, Chris cornell, Fergie a Myles Kennedy. Právě Myles Kennedy byl Slashem osloven, aby ho doprovodil na chystaném turné k toto desce. Tím vznikla skvělá symbióza, která nahrála další dvě skvělá alba Apocalyptic Love a World in Fire. Na všech těchto solových albech včetně koncertů Slasha doprovází skupina skvělých hudebníků pod názvem The Conspirators. Kapela v současné době vystupuje ve složení Myles Kennedy - zpěv, Brent Fitz - bicí, Todd Kerns - basa a zpěv a Frank Sidoris - kytara.

 

 

Právě poslední desku, která vyšla v loňském roce, přijede Slash & The conspirators představit v listopadu také do Prahy. Během koncertu zazní nejen písně z tohoto alba, ale také hity z předchozích slashových kapel včetně GNR. Naposledy mohli fanoušci vidět Slashe v roce 2013 ve Velkém sálu Lucerny. Bude to jeho 3 návštěva v ČR.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Vstupenky se v síti Ticketpro objeví 28. srpna od 10 hodin dopoledne za jednotnou cenu 1490 Kč.

Přehled

 • Název akce: Slash
 • Datum: čtvrtek, 19 listopad 2015
 • Místo: Praha
 • Cena: 1490 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.