Lanugo si splní sen, vydají dvou-vinyl

Česká indie-popová kapela Lanugo rozšiřuje své nedávno vydané CD o bonusové písně, které vyjdou na dvou vinylových deskách.

Lanugo Lanugo Foto: Jan Durina

Pokud patříte mezi příznivce této skupiny, koncem září loňského roku jste mohli být svědky křtu její zbrusu nové desky. Nyní se rozhodli svým fanouškům udělat radost podruhé s vydáním rozšířeným o čtyři bonusové písně. Vrací se k osvědčenému typu hudebního nosiče - vinylové desce. Na jednu se však všechny skladby nevešly, vyjde tedy rovnou dvojalbum.

Prohlédněte si také Fotografie z loňského křtu desky 

Tuto očekávanou událost doprovodí opět křest, který se tentokrát uskuteční 29. dubna 2015 v experimentálním prostoru NoD. Pokud nevíte, kde jej hledat, prozradíme, že stojí hned vedle klubu Roxy v Dlouhé ulici.
 „...experimentální prostor NoD je v srdci Prahy, líbí se nám, jak to tu žije a tepe. A mimo to část našeho klipu Nad Městem vznikala na střeše tohoto prostoru. Volba byla pro křest LP jasná,"  vysvětluje zpěvačka Markéta Foukalová.  
Bonusové skladby a několik písní z alba Lanugo 2014 si můžete již nyní poslechnout na www.soundcloud.com/lanugo2015 .Texty nových skladeb jsou kromě osvědčených textařů také z pera známého českého básníka Antonína Sovy. „ Antonín Sova měl výročí 150 let od svého narození. Někteří z nás na něm vyrostli, a tak jsme to oslavili po svém. Zhudebnili jsme jednu jeho báseň a zahráli ji na jeho počest v jeho rodném Pacově na festivalu Pacovský poledník. Líbílo se nám uvádět sto let starý text do současnosti. Bylo to jak cestovat ve stroji času. Proto jsme udělali ještě jednu písničku. Máme z nich radost a teď je obě nabízíme na vinylu,“ dodává Markéta.
O konečný zvuk desky se ve studiu SONO postarali Milan Cimfe a hudební producent a klavírista Lanuga Viliam Béreš.
Máte-li zájem být u toho, až bude Lanugo uvádět na trh vinyl koncertním křtem, vstupenky koupíte v předprodeji goout.cz .  

Další informace

  • Název akce: Lanugo - křest
  • Datum: středa, 29 duben 2015
  • Místo: NoDPraha
  • Cena: 170 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář