Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

Lara Fabian odehrála v červnu 2018 v Praze dva koncerty. Lara Fabian odehrála v červnu 2018 v Praze dva koncerty. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Lara Fabian se narodila 9. ledna 1970 v Belgii, kde je dnes jednou z nejprodávanějších umělkyň. Do celosvětového povědomí se zapsala v roce 1994 albem Carpe Diem, jehož prodeje do roka dosáhly na trojnásobně platinový statut a zpěvačka za něj obdržela mj. i dvě ceny Félix. V roce 1999 Fabian uvedla na trh své první anglicky nazpívané album Lara Fabian, které stanulo na 1. místě v prestižním přehledu novinkových desek časopisu Billboard, kde následně bodoval i její první singl v angličtině - I Will Love Again.

K dnešnímu dni její diskografie čítá již čtrnáct studiových nahrávek, od kterých prodala přes 18 milionů kopií. A neméně úspěšná je i její koncertní činnost. Naposledy objela svět v letech 2017 a 2018 v rámci The Camouflage World Tour, které zasáhlo i Prahu, kde zpěvačka pro velký úspěch namísto původně plánovaného jednoho koncertu, nakonec absolvovala dvě vystoupení. Více se dočtete v naší reportáži.

 

 

„Smyslem mého života je spojení s mými posluchači. Bez nich bych ničeho nedosáhla a své sny nenaplnila," nechala se nejednou slyšet Fabian, která je vedle výjimečného hlasu pověstná právě také otevřeností, s jakou se s publikem dělí o své životní zážitky, inspirující momenty, emoce i myšlenky. Program plánovaného koncertu 9. června 2020 bude sestávat z jejích největších hitů i z písní z aktuálního alba Papillon.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Předprodej pro širokou veřejnost bude zahájen ve středu 16. října opět v 10 hodin. Všechny vstupenky budou k zakoupení v síti Ticketportal.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>