Legendární Dee Dee Bridgewater představí v Praze svůj nový projekt

Americká jazzová zpěvačka a držitelka mnoha prestižních ocenění včetně tří cen Grammy Dee Dee Bridgewater vystoupí ve velkém sále Lucerny. Spolu s neúplnou sestavou New Orleans Orchestra a akademií oceněným trumpetistou Irvinem Mayfieldem představí zbrusu nový projekt společně nazvaný Dee Dee´s Feathers.

Dee Dee Bridgewater Dee Dee Bridgewater Zdroj: oficiální stránky

Poprvé v České republice představí nový projekt, který bude propleten jak jazzovými standardy, tak i autorskými písněmi z jejího repertoáru. Dee Dee zde není poprvé - v posledních několika letech vystoupila jako součást Jarního gala pro Struny Podzimu a také ve vyprodané Státní Opeře, kde si vysloužila od přítomných dlouho neutichající standing ovation, proto je zcela logické, že u nás má mnoho příznivců. Dee Dee´s Feathers přenesou návštěvníky jednotlivých koncertů dubnového turné do prostředí a atmosféry kolébky jazzu - New Orleans - do města atraktivního a známého pro svou nezaměnitelnou atmosféru, kulturu a historii. Přízvisko kolébka jazzu tomuto městu jen tak někdo neodpáře.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

To, že se dali dohromady zrovna v takovémto složení, není náhodou. Souhra bravurních umělců z již zmíněného orchestru, pod taktovkou jejich uměleckého ředitele Irvina, za doprovodu čestné předsedkyně a nynější vokalistky nemůže dopadnout jinak než skvěle. Přiblíží posluchačům pohled na město zvané "jižanská perla" za pomocí klasik jako Big Chief od Professora Longhaira či hitů trumpetisty Luise Armstronga What a Wonderful World či James Infirmary, která vznikla odkonce již v roce 1928. Ukáže však i moderní pohled na věc, v programu jsou zařazeny i ukázky z připravovaného alba. Nepůjde jen o audio útok na smysly, koncert je doplněn o vizuální prvky, takže se může stát, že se jednu chvíli ocitnete na verandě předměstského domku tohoto přímořského amerického státu a budete jen tak poslouchat hudbu okolo sebe, v další chvíli se ale vše otočí a vy budete na pravé a nefalšované jazzové "house-párty" schopni nasát jižanskou atmosféru, ruch a zvuk tohoto města.

 

 

Bude to tedy opravdu nezapomenutelná multi-mediální jízda, to vše k poctě otevření New Orleans Jazz Marketu, které je s turném úzce spjaté. Tento nově otevřený prostor má sloužit k setkávání hudebníků a příznivců jazzu. Hlavní pódium slavnostně pojemnovali právě po Dee Dee Bridgewater, filantropce, milovnici všeho francouzského a obdivovatelce Billy Holiday. Je určitě na co se těšit.

Další informace

  • Název akce: DeeDee Bridgewater, Irvin Mayfield a New Orleans Jazz Orchestra
  • Datum: úterý, 07 duben 2015
  • Místo: LucernaPraha
  • Cena: Od 890 Kč

Zanechat komentář