pátek, 19 prosinec 2014 01:00

Legendární Dee Dee Bridgewater představí v Praze svůj nový projekt

Napsal(a)
Dee Dee Bridgewater Dee Dee Bridgewater Zdroj: oficiální stránky

Americká jazzová zpěvačka a držitelka mnoha prestižních ocenění včetně tří cen Grammy Dee Dee Bridgewater vystoupí ve velkém sále Lucerny. Spolu s neúplnou sestavou New Orleans Orchestra a akademií oceněným trumpetistou Irvinem Mayfieldem představí zbrusu nový projekt společně nazvaný Dee Dee´s Feathers.

Poprvé v České republice představí nový projekt, který bude propleten jak jazzovými standardy, tak i autorskými písněmi z jejího repertoáru. Dee Dee zde není poprvé - v posledních několika letech vystoupila jako součást Jarního gala pro Struny Podzimu a také ve vyprodané Státní Opeře, kde si vysloužila od přítomných dlouho neutichající standing ovation, proto je zcela logické, že u nás má mnoho příznivců. Dee Dee´s Feathers přenesou návštěvníky jednotlivých koncertů dubnového turné do prostředí a atmosféry kolébky jazzu - New Orleans - do města atraktivního a známého pro svou nezaměnitelnou atmosféru, kulturu a historii. Přízvisko kolébka jazzu tomuto městu jen tak někdo neodpáře.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

To, že se dali dohromady zrovna v takovémto složení, není náhodou. Souhra bravurních umělců z již zmíněného orchestru, pod taktovkou jejich uměleckého ředitele Irvina, za doprovodu čestné předsedkyně a nynější vokalistky nemůže dopadnout jinak než skvěle. Přiblíží posluchačům pohled na město zvané "jižanská perla" za pomocí klasik jako Big Chief od Professora Longhaira či hitů trumpetisty Luise Armstronga What a Wonderful World či James Infirmary, která vznikla odkonce již v roce 1928. Ukáže však i moderní pohled na věc, v programu jsou zařazeny i ukázky z připravovaného alba. Nepůjde jen o audio útok na smysly, koncert je doplněn o vizuální prvky, takže se může stát, že se jednu chvíli ocitnete na verandě předměstského domku tohoto přímořského amerického státu a budete jen tak poslouchat hudbu okolo sebe, v další chvíli se ale vše otočí a vy budete na pravé a nefalšované jazzové "house-párty" schopni nasát jižanskou atmosféru, ruch a zvuk tohoto města.

 

 

Bude to tedy opravdu nezapomenutelná multi-mediální jízda, to vše k poctě otevření New Orleans Jazz Marketu, které je s turném úzce spjaté. Tento nově otevřený prostor má sloužit k setkávání hudebníků a příznivců jazzu. Hlavní pódium slavnostně pojemnovali právě po Dee Dee Bridgewater, filantropce, milovnici všeho francouzského a obdivovatelce Billy Holiday. Je určitě na co se těšit.

Přehled

 • Název akce: DeeDee Bridgewater, Irvin Mayfield a New Orleans Jazz Orchestra
 • Datum: úterý, 07 duben 2015
 • Místo: Lucerna Praha
 • Cena: Od 890 Kč

Další články

 • Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019 Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019

  One man show amerického jazzového kytaristy a zpěváka poprvé v České republice! Odkojen latinsko-americkou muzikou a od narození slepý ukázal, že špičkový muzikant bez problémů utáhne celý koncert sám a diváky nadchne s akustickou kytarou i za klavírem. O jeho kvalitách svědčí i několikanásobná nominace na Grammy.

 • Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě

  Oblíbená kapela Ben Millera, která nese název podle svého zakladatele a zpěváka Ben Miller Ben, se chystá opět do Prahy, kde vystoupí v prostorách klubu Café V lese.

 • Festival Americké jaro představuje program nadcházejícího ročníku Festival Americké jaro představuje program nadcházejícího ročníku

  Jubilejní 15. ročník festivalu Americké jaro zahájí 11. května v multifunkčním sále DOX+ evropskou premiérou projektu Unbounded, který společně představí indicko-americká vokalistka Chandrika Tandon, roku 2011 nominována na cenu Grammy, stejně jako o devět let dříve její hudební partner, jeden z vrcholných pianistů současné americké jazzové scény a zároveň respektovaný skladatel Kenny Werner.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Média

Dee dee Bridgeway - He is gone youtube.com

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };