Lena Yellow křtí nové CD

Již tento pátek proběhne v pražském experimentálním klubu NoD křest první desky skupiny Lena Yellow. Projekt založený na tvorbě tuzemské zpěvačky Lenky Jankovské, známé například z vokálních Yellow Sisters či Mateřská.com, a klavíristy, aranžéra a skladatele Tomáše Sýkory vykrystalizoval v první hudební počin - CD s názvem Positivity.

Lena Yellow Lena Yellow Zdroj: facebook.com

Jak samotný název napovídá, poselství desky i anglicky psané texty jsou založené na radosti a pozitivním přístupu k životu. Devět autorských písní a dvě zaranžované skladby od kapely Incognito a písničkářky Carole King jsou prodchnuté líbivými melodiemi, šlapavými groovy a jsou tak charakteristickými popovými písničkami ovlivněnými ještě k tomu jazzovými a soulovými prvky. Deska mířená svým pojetím i hudebním stylem pro širší posluchačskou veřejnost si snad najde nejen na zdejší klubové scéně místo.

Jak to vlastně bylo

První setkání skladatelské dvojice proběhlo již před čtyřmi lety, kdy Tomáš oslovil Lenku, jestli by spolu nevytvořili nový hudební projekt a nenatočili desku. Z jejich autorských skladeb tak vzniklo demo, nicméně stabilnější spolupráce se z důvodu těhotenství Lenky odložila o dva roky. Společné hudební směřování a lidské porozumění ale svedlo dvojici opět dohromady a ta začala vytvářet své první ucelené písně, k jejichž interpretaci přibrala do kapely kytaristu Tomáše Fuchse, baskytaristu Miloše Klápštěte a bubeníka Adama Kollera.  

Kapela začíná natáčet v Biotech studiu u Ecsona Waldese a k okrášlení desky oslovila černošské zpěváky z Berklee College of Music Claudiu Atkinson, Irmu Seleman a Christophera Madea, kteří dodávají desce soulový nádech.

 

 

Poslední listopadový pátek odstartuje koncert v osm hodin večer a mimo vokálních hostů se též můžeme těšit na dechovou sekci. Mezi hosty se představí zpěváci Annamária Cecília d´Almeida a Yannick Tevi. Dechy obslouží Vratislav Bartoš, David Fárek a Dušan Navařík.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář