středa, 05 srpen 2015 07:00

Letňák na Střeleckém ostrově bude v srpnu plný hvězd

Napsal(a)
Radim Hladík Radim Hladík Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Pro zpestření ze všedních dnů pro Pražany či návštěvníky hlavního města mají pořadatelé Letňáku i na srpen připraveno několik zajímavých hudebních hostů pro open air scénu na Střeleckém ostrově.

Již na tento čtvrtek 6. srpna je připravena hudební lahůdka v podobě zpěváka, textaře i skladatele v jedné osobě - přivítáme Vladimíra Mišíka. A nepřijde sám, doprovodí jej jeho kapela Etc... a také legendární Blue Effect, se kterým v minulosti také hrával, a který netřeba blíže představovat - na naší hudební rockové scéně září již pěknou řádku let. Vladimír Mišík se společně s Radimem Hladíkem společně objevují na podiích, během prázdnin se s nimi můžete setkat (nebo již setkali)i na různých festivalech. Podvečer na Střeleckém ostrově, uprostřed Prahy, s takovými umělci, jakými oba pánové i s jejich kapelami jsou, bude mít jistě nezapomenutelnou letní a pohodovou atmosféru. Můžeme se těšit na písně mapující jejich tvorbu, od minulosti se projdeme až k těm novějším skladbám. Jistě je z čeho vybírat, neboť kapela Blue Effect vznikla již v roce 1968 a u jejího zrodu stáli právě Vladimír Mišík a Radim Hladík. V historii českého rocku je právem zapsána mezi těmi nejdůležitějšími, jež byla a je vzorem pro spoustu dalších hudebníků. Na jejích koncertech pak nezřídka potkáváme vedle sebe otce i syny či dokonce vnuky, jak se svorně pohupují v jednom rytmu známých písní.


 


Program na Střeláku pak bude pokračovat ve dnech 10. až 14. srpna festivalem Prague Pride a pak přijde na řadu opět hudba. Ve středu 19. srpna se nad ostrovem a vodami přilehlé Vltavy ponese hudba z jiného soudku - pro příznivce alternativní muziky je připravena mladá a mezi hudebními fanoušky stále více oblíbená kapela Zrní. Její set bude netradičně připraven v akustické podobě.
V závěru měsíce se po loňském velkém úspěchu na Střelecký ostrov vrátí Bratři Ebenové. Jim bude patřit čtvrtek 27. srpna. Ani je není třeba dlouze představovat, i jejich originální hudební tvorba s chytlavými texty je u nás velmi populární.

Čtěte také: Svátek bigbítu – v Lucerně vystoupily skupiny Blue Effect a Collegium Musicum s mnoha hosty

Nově opravený prostor na Střeleckém ostrově skýtá prostor nejen pro muziku, ale i pro doprovodné akce. Za zmínku určitě stojí venkovní výstava autorské tvorby u nás s takovým typicky českým názvem Dyzajn market. Na své si přijdou také příznivci projekcí, pro které pořadatelé připravili bohatou nabídku kvalitních filmů s řadou překvapení.
Vstupenky můžete zakoupit na sezení(350 Kč) i na stání(250 Kč) v předprodeji, na místě zaplatíte o padesát korun víc.

Bližší informace najdete na www.letnak.cz

Přehled

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };