Letošní ročník Léta plného hvězd je v plném proudu

Tradiční výstava hraček spojená s bohatým hudebním programem nazvaná Léto plné hvězd začátkem července odstartovala svůj v pořadí 19. ročník. Ve školních prostorách na Dražického náměstí vedle Karlova mostu, i letos slibuje recitály známých umělců, převážně muzikálových, pod taktovkou výtvarnic a autorek výstavy Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové.

Olga Černohorská, Léto plné hvězd Olga Černohorská, Léto plné hvězd Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Vernisáž letos připadla na datum 1. července. Od zahájení jsme měli možnost v komorních prostorách zhlédnout zpěváky Josefa Laufra, Jaromíra Adamce, Petra Kutheila, Richarda Pachmana, Jana Tenkráta, Marcelu Březinovou, šansoniérku Renatu Drössler, nejlepšího klavíristu roku 2013 Petra Ožanu či herečku a zpěvačku Ditu Hořínkovou s jejím synem Filipem Antoniem, známým z mnohých dětských muzikálových a filmových rolí (např.Líbáš jako bůh).

Čtěte také: Léto plné hvězd 2013 startuje druhý červencový den

Výstava probíhá během letních prázdnin a než se děti vrátí do školních lavic, čeká nás ještě pět koncertů či recitálů, spojených s povídáním v příjemné atmosféře. Nejbližší termín je úterý 5. srpna, kdy se „Křížem krážem nejen muzikálem" projdeme s Janem Křížem a Marií Blahynkovou. Marie původem z jižní Moravy se nejprve závodně věnovala sportu i zpívání zároveň, než získala svou první roli v muzikálu Robin Hood v Divadle kalich a po ní následovaly další nabídky. Jan Kříž patří k našim současným nejtalentovanějším mladým muzikálovým interpretům. Spatřit jsme jej mohli hned v několika muzikálech v Praze ale i mimopražských divadlech.Před necelými dvěma roky pokřtil i své první CD. Díky svému výtvarnému cítění je i vyhledávaným scénografem.
Jako další se ve čtvrtek 7. srpna představí Petr Ševčík, který je každoročním hostem Léta  plného hvězd. Můžeme se těšit nejen na jeho vlastní tvorbu ale i na covery jeho rockových oblíbenců. Petr odstartoval svou pěveckou kariéru po ČeskoSlovenské SuperStar v roce 2011, kde na sebe upozornil. Vloni na jaře vydal své debutové album Duality a letos natočil tři nové singly, které pak zařadí do svého druhého alba, žánrově se klonícímu k pop-elektro a dance.

Prohlédněte si také Fotogalerii z loňského koncertu

Čtrnáctého srpna je na programu Radim Schwab, který zahraje živě s klavíristou Petrem Ožanou, jako hosta si pozval svou kolegyni z muzikálu Fantom opery Moniku Sommerovou, která v něm ztvární hlavní roli Christiny Daaé. Původně vystudovaný brněnský činoherní herec úspěšně prošel konkurzem do muzikálu Monte Christo v Praze a začal studovat i zpěv. Jeho talent pak ocenilo a oceňuje několik divadel, ve kterých Radim působí či působil ( Husa na provázku, Ta Fantastika, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Milenium, Divadlo ABC či Semafor). V loňském roce vydal své debutové album Amoroso, které je beznadějně vyprodané.
Dalším z pravidelných hostů Léta plného hvězd je Ondřej Ruml, na kterého se můžeme těšit v úterý 19. srpna. Jako hosta si přivede Petra Kutheila. Ani jednoho z nich netřeba dlouze představovat. Ondřej exceloval v soutěži X-Faktor již v roce 2008 svým osobitým stylem projevu, sklízí úspěch i na muzikálovém poli. Chystá své druhé CD, které se ponese v duchu písniček autorů Ježek-Voskovec-Werich.
Petr je stále zpěvákem rockové kapely Votchi, ale poslední dobou má více napilno kolem muzikálů - kromě účinkování v nich píše hudbu, učí populární zpěv, hostuje v několika činohrách.
Tečkou za letošním ročníkem bude 21. srpna společný koncert dvou ostřílených interpretů – Markéty Procházkové a Tomáše Savky s kapelou. Studium muzikálového herectví Markéta ukončila sice teprve před třemi lety, možnost vidět ji jsme však měli možnost ve spoustě muzikálů (Miss Saigon, Mona Lisa, Touha, Bílý dalmatin, Příběh ulice, Baron Prášil, Ať žije rock'n'roll, Tři mušketýři, Kat Mydlář, Quasimodo, Pomáda, Klíč králů, Adam a Eva). Tomáš Savka o sobě dal vědět během soutěže Česko hledá SuperStar a zařadil se mezi vyhledávané zpěváky a muzikálové herce. Kromě účinkování v mnoha muzikálech vydal svá dvě CD a hraje s věhlasnými orchestry jakými jsou Big Band Felixe Slováčka či Orchestr Václava Hybše.
Vstupenky na Léto plné hvězd je třeba předem rezervovat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., neboť prostory jsou kapacitně omezené.

Přehled chystaných koncertů :

 5.8. - Jan Kříž a Marie Blahynková

 7.8. - Petr Ševčík

14.8. - Radim Schwab a Petr Ožana, host Monika Sommerová

19.8. - Ondřej Ruml a host Petr Kutheil

21.8. - Markéta Procházková a Tomáš Savka 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář