Letošní ročník Never Say Die! Tour představí Emmure a Carnifex

V úterý 15. října se do pražské MeetFactory sjede hned sedm jmen světové corové scény v rámci putovního evropského turné Impericon Never Say Die!, které do Čech zavítá tentokrát již popáté. Headlinery akce se stali američtí Emmure a Carnifex.

Emmure Emmure Zdroj: metalhammer.co.uk

Jen málokterá kapela na současné hardcorové scéně vzbuzuje větší kontroverzi než právě newyorští Emmure. Tento status si rodáci z Queensu zasloužili svým neortodoxním pojetím amerického deathcoru, který vydatně kombinují s prvky dnes už znatelně méně populárního nu-metalu. Společně se svojí nekompromisní, takřka hiphopovou image vytvářejí velice zajímavý a originální hudební mix. Celkový projev kapely dotváří výrazný frontman Frankie Palmeri, který svými kontroverzními výstupy na internetu a v médiích navázal na status Freda Dursta, frontmana legendárních Limp Bizkit.

Inspirace kapelami jako Limp Bizkit a KoRn je u Emmure zcela zřejmá a svůj osobitý styl stačili buldoci z New Yorku zaznamenat na celkem pěti albech. Jejich zatím poslední počin z loňského roku Slave To The Game by měla brzo následovat šestá studiová deska, na které Emmure intenzivně pracují a byli nuceni kvůli nahrávání zrušit vystoupení na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.Původním co-headlinerem NSD! 2013 měli být Miss May I, kteří museli z lineupu odstoupit kvůli předem domluvenému turné po USA. Naštěstí pořadatelé přišli s adekvátní náhradou v podobě „znovuzrozených“ Carnifex. Tato krvavá deathcorová formace oznámila v roce 2012 přerušení činnosti a letošní Never Say Die! turné je má znovu uvést na pódia. Poslední jejich počin s názvem Until I Feel Nothing vyšel v roce 2011, avšak na turné dozajista zazní songy ze všech čtyř alb.

 

 

Další jména na plakátu NSD! připomínají australskou invazi do Evropy. Po červencové návštěvě Parkway Drive a Antagonist A.D. se do Čech žene klokaní smršť v podobě I Killed The Prom Queen, Northlane a Hand Of Mercy, tudíž se vyplatí vzít si s sebou na koncert surfovací prkno a žabky.

 

Čtěte také: Nile otevřeli na Žižkově sarkofág smrti

 

Po odpadnuvších Rise Of The Northstar, kteří byli pro změnu nespokojeni s podmínkami pořadatele, vystoupí jako zástupci Francie Betraying The Martyrs a lineup doplňují američtí Hundreth, takže o zábavu bude samosebou postaráno. Nakonec ještě nutno dodat, že akce v MeetFactory začíná už v 18 hodin.

Další informace

  • Název akce: Impericon Never Say Die! 2013
  • Datum: úterý, 15 říjen 2013
  • Místo: MeetFactoryPraha
  • Cena: 545
Napsal(a):

Zanechat komentář