26.11.2019 10:57

Malina Brothers oslaví 10. výročí ve velkém

Zprvu to byl jen nezávazný boční projekt těch nejlepších sidemanů české country, bluegrassové a folkové scény. Jejich raketový start, zcela vyprodané koncerty, turné v USA, tři alba nebo spolupráce s Dylanovým spoluhráčem Charliem McCoyem či zpěvačkou Kateřinou García nakonec z Malina Brothers udělali fungující a svébytné hudební těleso.

V kapele Malina Brothers se před deseti lety sešli bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef a ke spolupráci přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Čtveřice hudebníků se za několik dekád objevila jednotlivě nebo společně v rolích hráčů či producentů snad na všech důležitých albech žánru country či folku u nás. Mimo jiné spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, kapelou Lucie, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) a dalšími.

„Koncertní program na výroční turné jsme sestavili z toho nejlepšího, co se nám podařilo za deset let zaznamenat na naše tři alba. Posluchači se také mohou těšit na živé DVD a CD, které vzniklo ve spolupráci s Českou televizí. Jeho natáčení se účastnili hosté Charlie McCoy a Kateřina García a mapuje celou dekádu existence skupiny. Součástí DVD bude i zpěvník ilustrovaný grafikami Luboše Maliny,“ popisuje houslista Josef Malina. „Vystupování ve Spojených státech dalo nový rozměr písním, na kterých jsme vyrůstali. Představte si, že odmala slýcháte o kovbojích, prérii, řece Rio Grande a najednou je to vše před vámi, dýcháte horký pouštní vzduch a nasáváte atmosféru divokého západu. To vše se pak promítá do pocitů na pódiu a opravdu věříte tomu, o čem zpíváte," říká banjista Luboš Malina.

V příštím roce oslaví deset let existence, ale už nyní oslavy plánují. V těchto dnech muzikanti spouštějí například předprodej na svoje výroční turné 2020 a vydávají teaser k dokumentu o sobě s názvem Kluci od Metuje. Mimo to chystají i DVD edici živého alba s hosty z vyprodaného brněnského Sono Centra.

 

 

Předprodej vstupenek na turné naleznete na oficiálních stránkách kapely.

MALINA BROTHERS TURNÉ 2020

25. 1 Ostrava - klub Parník

26. 1. Zlín - Zelenáčova Šopa

27. 1. Olomouc - Divadlo Na Šantovce

28. 1. Brno - Musilka 29.1. Znojmo - Beseda

30. 1. Svitavy - klub Tyjátr

31. 1. Náchod - divadlo Beránek (křest DVD)

23. 2. Sedlčany - Kulturní dům

24. 2. Jilemnice - Společenský dům Jilm

25. 2. Jablonec - Eurocentrum

26. 2. Kolín - Divadlo

27. 2. Praha divadlo Hybernia (křest DVD) hosté Kateřina García a František Černý (Čechomor)

22. 3. Ústí nad Labem - Národní dům

23. 3. Chomutov - divadlo

24. 3. Plzeň - KD Šeříková

25. 3. Cheb - KC Svoboda

26. 3. České Budějovice - KD Metropol

27. 3. Písek - Divadlo Fráni Šrámka

28. 3. Vimperk - MKS

7. 4. Nové Město na Moravě - Kulturní dům

8. 4. Pelhřimov

27. 4. Trutnov UFFO

29. 4. Hradec Králové (s Filharmonií Hradec Králové)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.