úterý, 14 srpen 2012 15:00

Manowar připravují na říjen královský trojskok Doporučený

Napsal(a)
Manowar Manowar Zdroj: rockman.vgb.no

Americká true metalová formace Manowar je zpět, a to hned třikrát v řadě. Ve dnech 23.až 25.října se jejich výprava přežene přes Pardubice do Prahy, aby pak následně ve finále pokořila i zlínskou halu Euronics.   

Samozvaní králové metalu se opět vrací do Čech. Přestože již není pár let možné získat zápis nejhlasitější kapely do Guinessovy knihy rekordů, stejně vyvíjí monstróznější a hlasitější aparáty, aby ze svých příznivců i odpůrců doslova vytloukli duši. A celý tenhle kolos s sebou přivalí do ČEZ Arény v Pardubicích,  pražské malé sportovní haly a do sportovní haly Euronics ve Zlíně.

Od posledního vystoupení na území naší pohanské země mají na výfucích svých motorek o jeden zářez navíc, řeč je samozřejmě o albu The Lord of Steel (nepočítáme-li remake Battle Hymns z roku 2010). Šiky se jako obvykle zreformovaly a názory na poslední tvorbu jsou opět velmi protichůdné. Situace jen přispívající k tomu, aby se začalo šít do falešných metalistů nanovo a tvrději než kdy dřív.

Kladivo nejen na čaroděje

Postava válečníka, žíjícího ve fantastickém světě magie a oceli, je protentokrát nahrazena něčím prostým, jednoduchým a elegantním. Planoucí znak kladiva hlásá do dáli, že Manowar opustili symfonickou půdu, kterou znesvětili albem Gods of War, a vrací se zpátky k syrovému zvuku starších kousků typu Louder than Hell.

Album je od června ke stažení a vyšlo navíc i jako speciální příloha časopisu Metal Hammer. V klasické fyzické podobě bude na stáncích v září letošního roku.

 

 

Poslední koncert v ČR  proběhl na Masters of Rock v roce 2010, kde na závěr uspořádali ohňostroj k památce Ronnieho Jamese Dia. Vloni pak Manowar zastihla další rána osudu, zemřel bubeník Scott Columbus, který v kapele působil celkem 21 let. Poslední koncert s kapelou odehrál v roce 2008, na zbytek turné ho nahradil Rhino Edwards a následně se do sestavy vrátil další veterán, Donnie Hamzik.

Stovky kilowatů jsou zpět. Podmanivý hlas Erica Adamse se bude prolínat se zběsilými kytarovými onaniemi Karla Logana. A na to vše shůry dopadne ocelová pěst Joeyho DeMaia. Některé věci se prostě nemění.

Přehled

Další články

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };