úterý, 14 srpen 2012 15:00

Manowar připravují na říjen královský trojskok Doporučený

Napsal(a)
Manowar Manowar Zdroj: rockman.vgb.no

Americká true metalová formace Manowar je zpět, a to hned třikrát v řadě. Ve dnech 23.až 25.října se jejich výprava přežene přes Pardubice do Prahy, aby pak následně ve finále pokořila i zlínskou halu Euronics.   

Samozvaní králové metalu se opět vrací do Čech. Přestože již není pár let možné získat zápis nejhlasitější kapely do Guinessovy knihy rekordů, stejně vyvíjí monstróznější a hlasitější aparáty, aby ze svých příznivců i odpůrců doslova vytloukli duši. A celý tenhle kolos s sebou přivalí do ČEZ Arény v Pardubicích,  pražské malé sportovní haly a do sportovní haly Euronics ve Zlíně.

Od posledního vystoupení na území naší pohanské země mají na výfucích svých motorek o jeden zářez navíc, řeč je samozřejmě o albu The Lord of Steel (nepočítáme-li remake Battle Hymns z roku 2010). Šiky se jako obvykle zreformovaly a názory na poslední tvorbu jsou opět velmi protichůdné. Situace jen přispívající k tomu, aby se začalo šít do falešných metalistů nanovo a tvrději než kdy dřív.

Kladivo nejen na čaroděje

Postava válečníka, žíjícího ve fantastickém světě magie a oceli, je protentokrát nahrazena něčím prostým, jednoduchým a elegantním. Planoucí znak kladiva hlásá do dáli, že Manowar opustili symfonickou půdu, kterou znesvětili albem Gods of War, a vrací se zpátky k syrovému zvuku starších kousků typu Louder than Hell.

Album je od června ke stažení a vyšlo navíc i jako speciální příloha časopisu Metal Hammer. V klasické fyzické podobě bude na stáncích v září letošního roku.

 

 

Poslední koncert v ČR  proběhl na Masters of Rock v roce 2010, kde na závěr uspořádali ohňostroj k památce Ronnieho Jamese Dia. Vloni pak Manowar zastihla další rána osudu, zemřel bubeník Scott Columbus, který v kapele působil celkem 21 let. Poslední koncert s kapelou odehrál v roce 2008, na zbytek turné ho nahradil Rhino Edwards a následně se do sestavy vrátil další veterán, Donnie Hamzik.

Stovky kilowatů jsou zpět. Podmanivý hlas Erica Adamse se bude prolínat se zběsilými kytarovými onaniemi Karla Logana. A na to vše shůry dopadne ocelová pěst Joeyho DeMaia. Některé věci se prostě nemění.

Přehled

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };